بارسلونای ستین و والورده بالاخره ۱۰۰ تایی شد!

تعداد گل های فصل ۲۰-۲۰۱۹ بارسلونا سرانجام شب گذشته به عدد ۱۰۰ رسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بارسلونای ۲۰-۲۰۱۹ محصول مشترک ارنستو والورده و کیکه ستین به آمار ۱۰۰ گل زده رسید که ضعیف ترین آمار از فصل ۰۵-۲۰۰۴ است.

۱۵ سال پیش بارسلونا با هدایت فرانک رایکارد توانست در ۴۷ بازی ۸۶ گل به ثمر برساند و بارسلونایی که فصل را با والورده شروع کرد و با ستین به اتمام خواهد رساند، شب گذشته برابر اوساسونا بازی شماره ۴۷ فصل خود را انجام داد و ۱-۲ بازنده شد. با تک گل لیونل مسی، تعداد گل های فصل بارسا به عدد ۱۰۰ رسید در حالی که گذر از مرز ۱۰۰ گل در فصول اخیر برای بارسا به یک عادت تبدیل شده بود.

بارسا یک بازی دیگر در لالیگا برابر آلاوس پیش رو دارد و سپس بازی با ناپولی در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان. اگر بارسا بتواند ناپولی را حذف کند، حداکثر سه بازی دیگر(یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان که همگی تک بازی هستند)پیش رو خواهد داشت تا بتواند آمار گلزنی فصل خود را بهتر کند.

آمار فعلی شباهت زیادی به فصل ۰۸-۲۰۰۷ دارد که در آخرین فصل حضور رایکارد در بارسا این تیم توانست ۱۰۴ گل در ۵۸ بازی به ثمر برساند.

بارسا با رایکارد در فصول ۰۶-۲۰۰۵ و ۰۷-۲۰۰۶ به ترتیب توانسته بود ۱۲۱ و ۱۱۸ گل به ثمر برساند. با پپ گواردیولا بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ آمار گلزنی فصل بارسا به شکلی چشمگیر بهبود پیدا کرد.

فصل ۱۲-۲۰۱۱ بارسلونا در ۶۴ بازی توانست ۱۹۰ گل به ثمر برساند که هنوز هم در نوع خود یک رکورد محسوب می شود. فصل ۰۹-۲۰۰۸ بارسای پپ ۱۵۸ گل زد و فصول ۱۰-۲۰۰۹ و ۱۱-۲۰۱۰ نیز به ترتیب ۱۳۸ و ۱۵۲ گل.

فصل گذشته بارسا با هدایت ارنستو والورده توانست ۱۳۸ گل به ثمر برساند و دو فصل پیش نیز با والورده آمار ۱۴۱ گل را به ثبت رساند.

بیشتر بخوانید:
رئال مادرید 2 ویارئال 1؛ فتح لالیگا به دست کهکشانی‌ها
واکنش ستین به انتقادات مسی از سبک بازی بارسلونا

جنجالی‌ترین تیتر: مادرید، قهرمان VAR

تگ ها


پپ گواردیولا کیکه ستین فرانک ریکارد پیشکسوت هلند ارنستو والورده فوتبال جهان بارسلونا بارسلونا