بارسلونا ۰ - ۰ اسلاویاپراگ؛ تساوی ناامیدکننده بارسا در نیوکمپ

بارسلونا در دیداری که حملات بسیاری روی دروازه اسلاویاپراگ تدارک دید در نهایت در گلزنی ناکام بود و در خانه متوقف شد...

بارسلونا ۰ - ۰ اسلاویاپراگ؛ تساوی ناامیدکننده بارسا در نیوکمپ

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته چهارم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ میزبان اسلاویاپراگ بود که این بازی با برتری ۲-۰ بلوگرانا به پایان رسید.

بازی بر خلاف تصور با برتری اسلاویاپراگ آغاز شد و در دقیقه ۵، ارسال زمینی سوچیک از سمت راست با ضربه جرارد پیکه می‌رفت که وارد دروازه بارسلونا شود اما واکنش ترشتگن مانع از این امر شد. در دقیقه ۱۱، پاس در عمق عالی پیکه به سمدو رسید و ضربه زمینی او با عکس‌العمل کولار راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۳۵، روی یک ضدحمله سریع، لیونل مسی توپ را از میانه میدان برداشت و با نفوذ از سمت راست ضربه زیبای خود را روانه دروازه اسلاویا کرد اما توپ با برخورد به تیرک دروازه در اختیار اوندری کولار قرار گرفت. دقایقی بعد پاس در عمق زیبای دمبله سمدو را راه انداخت اما خروج کولار اجازه گلزنی را به بارسا نداد. چند دقیقه بعد، این باز پاس عالی ویدال در سمت چپ به مسی رسید و ضربه سنگین او با واکنش عالی کولار به کرنر رفت.

روی کرنر به دست آمده ارسال دمبله با ضربه سر پیکه همراه شد اما باز هم کولار ناجی دروازه اسلاویا شد. اما در دقیقه ۴۵، بازیکنان اسلاویاپراگ به گل هم رسیدند اما مایک اولیور این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد تا دو تیم بدون گل به رختکن بروند.

بارسلونا نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴۸، ضربه آزاد لیونل مسی با اختلافی اندک از روی درواز اسلاویا به بیورن رفت. حملات بارسا ادامه داشت و در دقیقه ۵۶، پاس چیپ دمبله به سرجی روبرتو رسید اما ضربه او با عکس‌العمل کولار به بیرون رفت. والورده برای هجومی کردن تیمش راکیتیچ و آنسو فاتی را به میدان فرستاد ولی اسلاویا همچنان مقاومت می‌کرد. بارسلونا حتی با پاس مسی و ضربه ویدال به گل هم رسید اما به دلیل آفساید گل مردود اعلام شد.

در دقیقه ۷۸، آنسو فاتی از سمت چپ نفوذ کرد و پاس زیبای بیرون پای او با ضربه مسی از فاصله‌ای نزدیک توسط کولار مهار شد تا همچنان قفل دروازه اسلاویا بسته بماند. بارسلونا در دقایق پایانی فشار زیادی روی دروازه اسلاویا آورد اما دفاع منسجم چکی‌ها مانع از گلزنی بلوگرانا شد و در نهایت بازی با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.

بارسلونا با این تساوی ۸ امتیازی شد و همچنان صدرنشین گروه F است. اسلاویاپراگ نیز ۲ امتیازی شد و در رده چهارم باقی ماند.

ببینید:

خلاصه بازی بارسلونا 0 - 0 اسلاویا پراگ/ ویدیو

بارسلونا ۰ - ۰ اسلاویاپراگ؛ تساوی ناامیدکننده بارسا در نیوکمپ
بارسلونا ۰ - ۰ اسلاویاپراگ؛ تساوی ناامیدکننده بارسا در نیوکمپ

تگ ها


بلوگرانا ارنستو والورده ورزشگاه نیوکمپ مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فوتبال جهان بارسلونا اسلاویا پراگ بارسلونا-اسلاویا پراگ UEFA Champions League فوتبال