بارسلونا انبار باروت؛ این بدترین شروع تاریخ است

بارسا در حالی امشب کار خود در لالیگا را شروع می کند که از هر لحاظ در بدترین وضعیت تاریخ خود قرار دارد. با یک مسی زخمی که تنهاتر از همیشه شده....

به گزارش مدال و به نقل از اسپورت، پس از یک هفته پرحاشیه که تحت تاثیر جدایی لوئیس سوارز از بارسا و پیام لیونل مسی به مناسبت جدایی او قرار داشت، لالیگا از امشب برای بارسا شروع خواهد شد. همه چیز اما عجیب و ضد و نقیض است؛ غیر عادی و پیچیده. باشگاه غرق در مشکلات اقتصادی است و نگران از آینده ورزشی و با یک کمپین در مقابلش که سعی در سرنگونی رئیس و هیئت مدیره فعلی دارد.

در این بین نباید مشکلات دیگر را نیز فراموش کرد. از کمپین بر ضد باشگاه که سعی در انتخابات زودهنگام ریاست دارد گرفته تا قضیه بارسا گیت که تکلیفش باید در دادگاه روشن شود. عجیب اینکه فصل در حالی شروع می شود که ۲۰۶۸۷ رای بر علیه رئیس باشگاه جمع آوری شده که فعلا در انتظار اعتبار سنجی است.

عجیب که فصل در حالی شروع می شود که جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه شاید محبور شود تا چند هفته دیگر پست ریاست را ترک کرده و برکنار شود. عجیب تر اینکه برای اولین بار فصل در حالی شروع خواهد شد که هواداران بارسا اجازه ورود به ورزشگاه نوکمپ را ندارند در حالی که چند روزپیش، سوپرکاپ اروپا در بوداپست با حضور هواداران و بدون مشکل برگزار شد.

کاری که رونالد کومان سرمربی جدید بارسا پیش رو دارد، دشوار و پیچیده است و او در حالی تیمش را امروز روانه بازی های لالیگا خواهد کرد که هنوز تیمی کامل در اختیار ندارد و به دنبال قطعی شدن انتقال بازیکنانی است که از باشگاه درخواست کرده. بدتر از همه اینکه بارسا فصلی انتقالی را پیش رو دارد و باید دوران گذار را طی کند.

بارسا تحت تاثیر اشتباهات مدیریتی و نیز تبعات اقتصادی شیوع کرونا، بدترین بحران ورزشی، بنیادی و مدیریتی را تجربه می کند.

 این مشکلات سه گانه قرار نیست ۴ ماهه حل شوند و نیاز به یک تغییر عمده در باشگاه برای پشت سر گذاشتن این دوران حس می شود. نیاز به یک بازسازی ساختاری و اتخاذ تصمیماتی درست از جانب مدیران جدید است. برعکس این حالت، باشگاه با همین مشکلات ادامه خواهد داد؛ بدون اینکه بتواند حیثیت و اعتبار از دست رفته خود را باز پس بگیرد.

بارسا خطر بزرگ تبدیل شدن به میلان جدید را حس می کند. بارسا می تواند تبدیل به منچستریونایتد جدید شود که سال هاست قادر به فتح لیگ برتر و حتی کسب سهمیه و حضور در مراحل پایانی لیگ قهرمانان نیست.

امشب در نوکمپ خالی از تماشاگر، فصل جدید برای بارسا شروع می شود. فصلی پر از ضد و نقیض ها که به شدت آینده باشگاه را تهدید می کند.

عملکرد لیونل مسی پس از اینکه مجبور به ماندن در بارسلونا شد، انتخاباتی که در زودترین حالت ممکن ژانویه خواهد بود و در دیرترین ماه مارس و مشکلاتی دیگر باعث شده تا فصلی پر از ابهام و پیچیدگی برای بارسا آغاز شود در حالی که نمونه اش را در تاریخ باشگاه به یاد نداریم.

 قضیه مسی با مخالفت قاطعانه باشگاه با جدایی او حل شد. مسی مجبور به ماندن شد بدون اینکه زخم هایش بهبود پیدا کند. او همچنان زخم خورده است و البته خطر جدایی او در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ از بین نرفته است. این احتمال اگر مدیریت بعدی نتواند او را به ماندن متقاعد کند، به واقعیت تبدیل خواهد شد.

مسی این روزها هر فرصتی را برای کنایه زدن به بارتومئو غنیمت می شمارد و جدایی لوئیس سوارز نیز این موقعیت را در اختیار او قرار داد تا گلوله هایش را به سمت رئیس شلیک کند. کافی است یک بار دیگر پیام خداحافظی او برای سوارز را بخوانید. این مشکلی است که در طول فصل می تواند بارسلونا را همچنان آسیب پذیرتر کند. موقعیتی که برای کومان ساده نیست و او در واقع بین دو گلوله آتشین گرفتار شده است.

پس از شکست تحقیرآمیز در لیگ قهرمانان برابر بایرن، هواداران و اعضای باشگاه به دنبال ورق خوردن تاریخ هستند و نیاز به خوشحالی جدید دارند. امشب فرصت خوبی برای بارسای رونالد کومان است تا به بهترین شکل لالیگا را شروع کرده و شادی را به هواداران هدیه کند.

بهترین فرصت برای برگرداندن شور و انگیزه به هواداران مهیاست. قطعا ما بارسای مورد نظر مسی را شاهد نخواهیم بود ولی می توانیم بهترین لیونل مسی ممکن را در میدان ببینیم. تیمی که پتانسیل بهتر شدن را دارد اگر سه بازیکن بتوانند در حد و اندازه های ارقامی که برای شان پرداخت شده، ظاهر شوند.

گریزمان امسال می تواند ۱۰۰ درصد نسبت به فصل گذشته بهتر کار کند. دمبله بالاخره می تواند استعدادش را نشان دهد و البته مصدومیت ها را دیبل بزند و کوتینیو نیز باید به این درک رسیده باشد که فقط با تکنیکش نمی تواند در بارسلونا موفق شود.

ویارئال حریف امشب بارسا آزمون و محکی مناسب برای بارسای کومان خواهد بود. برای کشف این حقیقت که کومان توانسته چهره تیم را تغییر دهد و اینکه مسی همان مسی گذشته است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

فردا زمان رسمی شدن خرید جدید بارسلونا

بارسلونا در آستانه خلاص شدن از آخرین بازیکن مازاد

 

 

تگ ها


رونالد کومان لیونل مسی جوزپ ماریا بارتومئو فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال