بارسلونا – اینتر؛ مانور زندگی بدون مسی

حساس‌ترین دیدار امشب لیگ قهرمانان اروپا امشب بین بارسلونا و اینترمیلان در ورزشگاه نیوکمپ برگزار می‌شود....

حساس‌ترین دیدار امشب لیگ قهرمانان اروپا امشب بین بارسلونا و اینترمیلان در ورزشگاه نیوکمپ برگزار می‌شود.

دوباشگاه اینتر و بارسلونا همیشه روابط خوبی با هم داشته‌اند. کافی است به فهرست بازیکنانی که بین دوتیم جابه‌جا شده‌اند، نگاهی بیندازید؛ رونالدو، تیاگو موتا، ساموئل اتوئو، زلاتان و خیلی‌های دیگر. اما رابطه خوب سال‌های گذشته دوباشگاه هم نمی‌تواند از حساسیت عجیب دیدار امشب کم کند. بارسلونا بعد از تساوی هفته اول مقابل دورتموند، چاره‌ای جز برد مقابل اینتر ندارد. نکته دلگرم‌کننده برای تیم والورده رکورد فوق‌العاده آنها مقابل تیم‌های ایتالیایی در خانه است. بلوگرانا از سال 2003 که در خانه به یوونتوس باخت، هیچ وقت مقابل تیم‌های ایتالیایی بازنده نبوده است. خبر خوب برای هواداران کاتالانی بازگشت لیونل مسی  و دمبله به فهرست این مسابقه است؛ هرچند والورده اعلام کرده درباره مسی ریسک نخواهد کرد. در سمت مقابل تیم آنتونیو کونته در شرایطی آماده این دیدار شده که مسابقه را با 5مدافع شروع خواهد کرد. اینتر هفته گذشته نتیجه عجیبی برابر اسلاویاپراگ گرفت و با گل دقیقه 92 به تک امتیاز دیدار خانگی رسید تا امیدهایش برای صعود از گروهی که دورتموند و بارسلونا ر آن حضور دارند، کمرنگ شود. باید دید تیم والورده که معمولا مقابل تیمهای با دفاع بسته به مشکل می‌خورد، می‌تواند از سد دفاعی مرد ایتالیایی عبور کند یا آنتونیو کونته و اینتر بعد از 16سال بلوگرانا را در خانه شکست می‌دهند.

***

·        بارسلونا در 9دیدار بین دوباشگاه تنها یکبار بازنده بوده است.

·        بارسلونا 29بار از 32دیدار خانگی اخیرش در نیوکمپ برنده از زمین بیرون آمده است.

·        نیکولا بارلا در صورت گلزنی به بارسا، تبدیل به چهارمین بازیکن ایتالیایی تاریخ خواهد شد که در دودیدار متوالی لیگ قهرمانان گلزنی کرده است.(بعد از باجو، ویری و پاتزینی)

***

ترکیب احتمالی بارسلونا: ترشتگن، فیرپو، لنگلت، پیکه، سمدو، آرتور، بوسکتس، دی یونگ، سوارز، پرز، گریزمان

ترکیب احتمالی اینترمیلان: هندانوویچ، گودین، دی فرای، اشکرینیار، آساموا، سنسی، بروزویچ، بارلا، دی آمبروسیو، مارتینز، الکسیس سانچز

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی پیش بازی لیگ قهرمانان اروپا فوتبال