بارسلونا ۲ - ۱ اینتر؛ کامبک بلوگرانا با درخشش سوارز

بارسلونا در حساس‌ترین بازی شب دوم از هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا، اینتر را در نیوکمپ شکست داد...

بارسلونا در حساس‌ترین بازی شب دوم از هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا، اینتر را در نیوکمپ شکست داد

به گزارش خبرنگار مدال، در ادامه هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، از گروه F، بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ میزبان اینتر بود که این بازی در نهایت با برتری ۲-۱ بلوگرانا به پایان رسید.

بارسلونا در همان دقایق ابتدایی غافلگیر شد و در دقیقه ۲، پاس در عمق زیبای الکسیس سانچز، مارتینز را صاحب توپ کرد و ستاره آرژانتینی با نفوذ سریع و ضربه درازکش خود، دروازه ترشتگن را باز کرد تا نیوکمپ دچار شوک شود.

بارسلونا بعد از این گل بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه ۱۵، ضربه زیبای آنتوان گریزمان با اختلافی اندک از روی دروازه اینتر به بیرون رفت. اما لائوتارو مارتینز باز هم خطرناک ظاهر شد ولی قبل از ضربه او ترشتگن توپ را قطع کرد تا امیدهای بارسا در این بازی زنده بماند. دقایقی بعد لیونل مسی با یک ضربه راه دور هاندانوویچ را به دردسر انداخت اما باز هم بارسا در گلزنی ناکام بود.

اینتر همچنان خطرناک بود و در دقیقه ۲۶ کاندروا یک بار دیگر دروازه بارسا را گشود اما داور با پرچم کمک خود، این گل را مردود اعلام کرد. بارسا همچنان تلاش می‌کرد اما با دفاع منظم نراتزوری، آنها نمی‌توانستند خطری روی دروازه هندانوویچ ایجاد کنند.

حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۳۶، روی ارسال عالی کاندروا، ضربه سر فوق‌العاده مارتینز باز هم با واکنش زیبای ترشتگن راهی به دروازه پیدا نکرد. اینتر هم‌چنان زهردار عمل می‌کرد و این بار ضربه استفانو سنسی از پشت محوطه جریمه با فاصله اندک از روی دروازه به بیرون رفت. در دقایق رو به پایان نیمه اول، مسی با یک حرکت سریع توپ را به سوارز پاس داد اما ضربه زمینی او در آغوش هندانوویچ قرار گرفت. در دقیقه ۴۵، آرتور ملو از سمت چپ وارد محوطه شد اما ضربه او از روی دروازه اینتر به بیرون رفت تا نیمه اول با برتری ۱-۰ شاگردان کونته به پایان برسد.

والورده در نیمه دوم آرتورو ویدال را جانشین بوسکتس کرد تا بارسا چهره‌ای هجومی‌تر بگیرد. بارسا توپ و میدان را در اختیار گرفت و سرانجام در دقیقه ۵۹، ارسال دقیق ویدال، با ضربه والی استثنایی لوئیس سوارز بدل به گل تساوی شد تا نیوکمپ جانی دوباره بگیرد. لحظاتی بعد روی نفوذ و پاس عالی مسی، گریزمان در شرایطی ایده‌آل توپ را به کنار دروازه کوبید تا این موقعیت طلایی از دست برود.

در دقیقه ۶۷، عثمان دمبله که تازه به بازی آمده بود، در عرض حرکت کرد اما ضربه محکم او از روی دروازه به بیرون رفت. بارسا در نیمه دوم توپ و میدان را در اختیار داشته و بی‌وقفه برای گل برتری تلاش می‌کند. حملات بارسلونا ادامه داشت و در دقیقه ۸۴، حرکت زیبای مسی با پاس فوق‌العاده او برای سوارز همراه شد و ال‌پیستولرو، موفق شد دومین گل خودش و تیمش را به ثمر برساند تا بارسا در آستانه یک کامبک به یاد ماندنی قرار بگیرد.

در دقیقه ۸۸، روی نفوذ عثمان دمبله و پاس عالی او، ضربه لیونل مسی در آغوش هندانوویچ قرار گرفت تا اختلاف بیشتر نشود. در ادامه اتفاق دیگری رخ نداد تا بارسلونا با این پیروزی ۴ امتیازی شده و به خاطر تفاضل کمتر از دورتموند در رده دوم گروه F قرار بگیرد.

ببینید:

خلاصه بازی بارسلونا 2 - 1 اینتر/ ویدیو

بارسلونا ۲ - ۱ اینتر؛ کامبک بلوگرانا با درخشش سوارز
بارسلونا ۲ - ۱ اینتر؛ کامبک بلوگرانا با درخشش سوارز
بارسلونا ۲ - ۱ اینتر؛ کامبک بلوگرانا با درخشش سوارز

تگ ها


بلوگرانا نراتزوری ورزشگاه نیوکمپ ارنستو والورده آنتونیو کونته فوتبال جهان دبل سوارز بازگشت مسی فوتبال