بارسلونا، ۴ بازمانده و آوار مصدومیت ها

در طول فصل تنها ۴ بازیکن بارسلونا توانستند به دور از مصدومیت ها، همواره در دسترس کادر فنی باشند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بارسلونا فصل جاری از مصدومیت ها ضربه فراوانی دیده است. تقریبا به غیر از ۴ بازیکن، دیگر بازیکنان بارسا با مشکلات مصدومیت دست به گریبان بوده اند و هر کدام چندین بار به همین دلیل در دسترس کادر فنی نبوده اند.

در میان بازیکنان بارسا تنها ایوان راکیتیچ، سرخیو بوسکتس، جرارد پیکه و مارتین برایثویت بوده اند که در طول فصل همواره در دسترس ارنستو والورده یا کیکه ستین قرار داشتند.

در راس همه عثمان دمبله همیشه مصدوم قرار دارد که فصل جاری ۳۹ بازی تیمش را از دست داد و تنها توانست ۴۹۱ دقیقه بازی کند. او فوریه گذشته و پس از مصدومیت مجدد، در فنلاند تحت جراحی قرار گرفت و ادامه فصل را از دست داد.

پس از دمبله به لوئیس سوارز می رسیم که به دلیل جراحی در ماه ژانویه، ۱۴ بازی بارسلونا را از دست داد. مجموع غیبت او در طول فصل به ۱۷ بازی می رسد.

در ادامه فهرست، ساموئل اومتیتی مدافع فرانسوی بارسا قرار دارد که به دلیل مصدومیت های مختلف، ۱۵ بازی بارسا را از دست داد و البته همچنان در دسترس نیست و لیگ قهرمانان را از دست خواهد داد.

جوردی آلبا با ۱۲ غیبت، سرجی روبرتو با ۱۰ غیبت، فرانکی دی یونگ با ۷ و لیونل مسی با ۵ غیبت در رده های بعدی قرار می گیرند. به اینها مارک آندره تراشتگن و نتو گلرهای بارسا را هم اضافه کنید که هر کدام چند بازی را به دلیل مصدومیت از دست دادند. تعدادی دیگر از بازیکنان بارسا هم بین یک تا ۴ بازی را به دلیل مصدومیت از دست دادند.

از میان ۴ بازیکنی که در طول فصل هیچ دیداری را به دلیل مصدومیت از دست ندادند، ایوان راکیتیچ نوامبر گذشته مصدومیتی جزئی پیدا کرد که مصادف شد با وقفه بازی های ملی و به همین دلیل به موقع توانست به بازی بعدی بارسا برسد.

جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس از فصل ۱۸-۲۰۱۷ تاکنون دیگر هیچ مصدومیتی را تجربه نکرده اند. برایثویت نیز آخرین بار فصل ۱۶-۲۰۱۵ زمانی که برای تولوز فرانسه بازی می کرد، مصدوم شد.

بیشتر بخوانید:
ساری: مقابل رم با زیر ۲۳ ساله‌ها بازی می‌کنیم
زلاتان: من مثل بنجامین باتن هستم، همیشه جوان!
نگرانی سرمربی میلان از برنامه فصل بعد 

تگ ها


سرخیو بوسکتس جرارد پیکه لیونل مسی ایوان راکیتیچ فوتبال جهان بارسلونا ناپولی بارسلونا-ناپولی UEFA Champions League فوتبال