بارسلونا – بتیس؛ بودن یا نبودن مسی، مساله این است!

بارسلونا و بحران مصدومیت مهاجمان در دیدار امشب مقابل رئال بتیس...

بارسلونا – بتیس؛ بودن یا نبودن مسی، مساله این است!

بارسلونای والورده امشب چاره‌ای جز گرفتن 3امتیاز دیدار مقابل بتیس ندارد. امشب هم بارسلونا باید به مصاف رئال بتیس در ورزشگاه نوکمپ برود. مصدومیت دمبله و لوئیز سوارز، همچنین نامشخص بودن وضعیت مسی (او می‌تواند بازی کند، اما مشخص نیست چند دقیقه) بارسا را با گزینه‌های کمی برای رویارویی با بتیس روبه‌رو کرده است. سرمربی بارسلونا مجبور است برای این بازی تصمیم‌های اضطراری و فوری بگیرد.

هرچقدر که در فاز هجومی، بارسا با کمبود بازیکن مواجه شده، اما در خط میانی اوضاع کاملاً متفاوت است و ترافیک ستاره در این خط به وضوح دیده می‌شود. سرمربی بارسا پیش از این هم در مصاحبه‌های خود گفته که تیمش هزینه زیادی برای تقویت خط میانی در همه این سال‌ها انجام داده و حتی این هزینه بیش از حد لازم بوده است و حالا او مجبور است با دردسر در این خط، بازیکنان خود را انتخاب کند.

مشکل اول در خط میانی بارسلونا این است که جا برای بازی کردن سرخیو بوسکتس باز شود. او در بازی اول در سن‌مامس در کمال تعجب به عنوان بازیکن جانشین به زمین آمد، اما طبق گمانه‌زنی‌ها در بازی مقابل بتیس قرار است در ترکیب اصلی باشد. نکته مهم اینکه چه بازیکنانی کنار او قرار بگیرند.

بعد از شکست هفته قبل بارسلونا مقابل بیلبائو، بازی این تیم مقابل بتیس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده و جایی برای ریسک در ترکیب تیم وجود ندارد. منطقی‌ترین گزینه این است که راکیتیچ که او هم در بازی مقابل بیلبائو نیمکت‌نشین بود به ترکیب اصلی برگردد و در کنار فرانکی دی یونگ قرار بگیرد. دی یونگ در بازی‌های پیش فصل با عملکرد خوبش، جایگاه خود در ترکیب اصلی کاتالان‌ها را تثبیت کرد. در سمت دیگر رئال بتیس آخرین باری که به نیوکمپ آمد، با 4گل بارسا را شکست داد تا نشان دهد چرا بعد از بارسلونا، فصل گذشته بیشترین مالکیت توپ را بین تیمهای لالیگا داشت.

***

ترکیب احتمالی بارسلونا: ترشتگن، سمدو، پیکه، لنگلت، دی یونگ، بوسکتس، راکیتیچ، چارلز پرز، گریزمان، رافینیا

ترکیب احتمالی رئال بتیس: مارتین، سیدنی، بارترا، مندی، امرسون، کانالس، کاروالیو، گوادرادو، پدرازا، فکیر، تلو

 

تگ ها


پیش‌بازی یادداشت یادداشت‌های اختصاصی بارسلونا رئال بتیس بارسلونا-رئال بتیس لالیگا فوتبال