بارسلونا برنده دربی می شود؟

تیم های بارسلونا و خیرونا از ساعت 23:15 از هفته بیست و پنجم رقابت های لالیگا در استادیوم نیوکمپ برگزار کننده دربی دوم ایالات کاتالونیا خواهند بود ......

تیم های بارسلونا و خیرونا از ساعت 23:15 از هفته بیست و پنجم رقابت های لالیگا در استادیوم نیوکمپ برگزار کننده دربی دوم ایالات کاتالونیا خواهند بود.
بارسلونا این روزها در رقابت های لالیگا اسپانیا بیش از همیشه احساس خطر می کند، چرا که اتلتیکو مادرید  توانسته است به فاصله 7 امتیازی با بلوگرانا ها برسد و آنها را در چالشی تاره قرار دهد تا لالیگا اسپانیا در فصل 2017/18 از تک قطبی بودن خارج شود و این بار شاهد رقابت تشک سازان با بلوگراناها باشیم.
بارسلونا در آخرین دربی خود در رقابت های لالیگا با دیگر تیم ایالات کاتالونیا یعنی اسپانیول، نتوانست نتیجه ای بهتر از تساوی 1_1 کسب نماید تا آنها نمایش چندان موفقی را در رقابت با همشهری نه چندان قدرتمند خود نداشته باشند.
شاگردان ارنستو والورده هنوز در رقابت های لالیگا پس از گذشت 25 هفته از این رقابت ها متحمل هیچ گونه شکستی نشده اند و توانسته اند با برتری محض با 62 امتیاز در صدر جدول قرار بگیرند تا برتری خود را به رخ دیگر تیم های مدعی در این رقابت ها بکشند.
آنها پس از دیدار سخت و فشرده خود برابر چلسی به نظر می رسد ریکاوری موفقی را پشت سر گذاشته باشند و با بهره گیری از دیگر بازیکنان نیمکت نشین خود در دیدار برابر خیرونا در نیوکمپ حاضر شوند، چرا که والورده به فاصله 4 روز می بایست ستارگان تیم خود را مهیای حضور در رقابت های لالیگا نماید که همین مسئله موجب نگرانی کادر پزشکی این باشگاه شده است تا تذکراتی مبنی بر عدم استفاده از بازیکنان کلیدی، متوجه والورده جوان شود.
بارسلونا خاطره جالبی را از آخرین دربی خود در کاتالونیا ندارد و با شرایط بوجود آمده پس از دیدار برابر چلسی، احتمال می رود والورده به بازیکنان مهم خود به صورت فیکس بازی ندهد و با باز کردن حساب بر روی عثمان دمبله و فیلیپه کوتینیو که در دیدار برابر چلسی استراحت کرد ه بودند، بتواند نقشه تصاحب 3 امتیاز خانگی خود را عملی کند، اما از یاد نباید برد که خیرونا در برابر همشهری های خود بازی بسیار موفقی را به نمایش می گذارد و با توجه به شرایط جغرافیایی اش، از حمایت های قابل توجهی در نیوکمپ بهره مند خواهد بود.
لازم به ذکر است ارنستو والورده در این دیدار نمی تواند از جرارد پیکه به دلیل مصدومیت استفاده کند و باید جایگزینی مناسب را برای حضور در قلب خط دفاعی برای او برگزیند که همین مسئله موجب سخت تر شدن کار بلوگرانا پس از آنکه رهبر خط دفاعی خود را به دلیل مصدومیت از دست داده اند، خواهد بود.
والورده اگر در این دیدار همانند دیدار برابر اسپانیول متوقف شود؛ خطری جدی متوجه رتبه صدرنشینی اش خواهد بود، چرا که اتلتیکو مادرید نزدیک ترین تعقیب کننده آنها می تواند با تصاحب پیروزی برابر تیم خسته وینچنزو مونتلا در رامون سانچز پیزخوان، فاصله امتیازات خود را نزدیک تر از هرزمانی با تیم مهار نشدنی والورده ببیند!
دیدار رفت دو تیم بارسلونا و خیرونا با نتیجه پیروزی 3_0 آبی اناری ها به پایان رسیده بود که اولین بازی رسمی دو تیم نیز به شمار می آمد؛ چرا که خیرونا به تازگی وارد رقابت های لالیگا شده است و پیش از این تنها در دیداری دوستانه دو تیم یکدیگر را ملاقات کرده بودند که در آن دیدار نیز بارسلونا توانسته بود با نتیجه پیروزی 2_1 همشهری خود را شکست دهد.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال