بارسلونا ۵ - ۲ رئال بتیس؛ پیروزی دلچسب با درخشش گریزمان

بارسلونا در شبی که لیونل مسی و لوئیس سوارز را در ترکیب نداشت موفق شد در نیوکمپ مقابل رئال بتیس به یک پیروزی پرگل برسد...

به گزارش مدال، در چارچوب هفته دوم رقابت‌های لالیگای اسپانیا، بارسلونا که در هفته اول مغلوب بیلبائو شده بود در ورزشگاه نیوکمپ مقابل رئال بتیس قرار گرفت.

بارسا در شبی که کاملاً لایق برد بود، به حقش رسید. گریزمان اولین گل‌هایش را به ثمر رساند و کارلس پرز جواب اعتماد والورده را داد و پاداش بازی خوبش را گرفت و آنسو فاتی 16 ساله هم برای اولین بار در پیراهن آبی‌واناری به میدان رفت و تبدیل به جوان‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا شد.

بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی کاملا بر بازی مسلط بود اما بازیکنان این تیم نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند. در دقیقه ۱۵ این گریزمان بود که دروازه حریف را به خطر انداخت اما واکنش خوب مارتین، مانع از باز شدن دروازه بتیس شد. در مقابل، این تیم میهمان بود که روی یک ضدحمله، توانست به گل اول بازی برسد. پاس اشتباه بوسکتس در میانه زمین باعث شد بتیس صاحب موقعیت شود و در نهایت این نبیل فکیر بود که پاس در عمق لئون مورون را با یک شوت تماشایی، تبدیل به گل کرد.

موقعیت‌های نصفه و نیمه بارسا هم خطر چندانی روی دروازه حریف ایجاد نمی‌کرد تا اینکه سرانجام در دقیقه 41، آبی‌و‌اناری‌ها توانستند به گل تساوی برسند. روی یک حرکت تیمی خوب و ارسال دیدنی سرخی روبرتو بود که گریزمان پشت مدافع  حریف صاحب موقعیت شد و با یک ضربه نه چندان محکم، دروازه بتیس را باز کرد. بارسا می‌توانست خیلی زود به گل دوم برسد اما هیچ یک از بازیکنان بارسا نتوانستند از ارسال خوب نلسون سمدو استفاده کنند. در نهایت در نیمه اول توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان رسید.

نیمه دوم را بارسا طوفانی آغاز کرد و در فاصله 15 دقیقه، سه بار دروازه بتیس را باز کرد. ابتدا در دقیقه 50 بود که بار دیگر روی پاس سرخیو روبرتو، گریزمان این بار پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه کات دار دیدنی، توپ را دور از دستان دروازه بتیس به تور رساند. پنج دقیقه بعد، این بار گریزمان موقعیتی برای کارلس پرز ایجاد کرد اما ضربه مهاجم جوان بارسا به تور کنار دروازه برخورد کرد اما در دقیقه 56، این بازیکن گل سوم را وارد دروازه بتیس کرد. روی توپ گیری خوب بوسکتس بود که بارسا صاحب موقعیت شد و با پاس سمدو، پرز بعدا از یک حرکت عرضی، توپ را به گوشه دروازه حریف فرستاد.

فشار حملات بارسا در دقیقه 60 به گل چهارم منجر شد. این بار خود بوسکتس در نقش گلساز ظاهر شد و این آلبا بود که با یک شوت نه چندان خوب، حساب کار را 4-1 کرد. در ادامه باز هم این بازیکنان بارسلونا که توپ و میدان را در اختیار داشتند؛ هرچند برای زدن گل بعدی اشتیاق کمتری نشان می‌دادند اما سرانجام در دقیقه 77 به گل پنجم رسیدند. روی یک حمله سریع بود که گریزمان با یک پاس عرضی، آرتورو ویدال را درون محوطه جریمه بتیس صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه دقیق، توپ را به طاق دروازه کوبید.

تیم میهمان که چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید و در دقیقه 79، اختلاف را به سه گل کاهش داد. این بار هم روی اشتباه هافبک های بارسا بود که مورون صاحب موقعیت شد و با یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه، دروازه تراشتگن را باز کرد. در دقایق پایانی باز هم این بارسا بود که موقعیت‌های بهتری برای زدن گل‌های بعدی داشت اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و در نهایت بازی با برتری 5-2 آبی‌و‌اناری‌ها به پایان رسید.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی بارسلونا 5 - 2 بتیس/ ویدیو

بارسلونا ایدئولوژی خود را از دست داده است؟

تگ ها


درخشش گریزمان غیبت مسی ارنستو والورده فوتبال جهان ورزشگاه نیوکمپ آنتوان گریزمان رئال بتیس بارسلونا بارسلونا-رئال بتیس لالیگا فوتبال