بارسلونا – رئال‌مادرید؛ زمانی برای مستی فوتبال!

حساس‌ترین مسابقه فصل فوتبال جهان امشب در ورزشگاه نیوکمپ برگزار می‌شود....

می‌گویند ورزشگاه نیوکمپ در دوران حکومت ژنرال فرانکو در منطقه‌ای که بین یک زایشگاه و یک قبرستان بود، ساخته شد. معنی این حرکت چیزی شبیه این بود؛ ما به دنیا می‌آییم و می‌میریم و ما بین این دولحظه در کنار بارسلونا با شما خواهیم جنگید. بعد از حکم‌های سنگین محکومیت و زندان رهبران کاتالونیا و آغاز درگیری‌ها در شهر بارسلون و به تعویق افتادن این مسابقه، دوباره مبارزه با ابزار فوتبال و بارسلونا علیه حکومت، به قوی‌ترین سلاح کاتالونیایی‌ها تبدیل شده است. خبر خوب برای بارسلونایی‌ها آمادگی خوب لیونل مسی و سوارز و البته بازگشت مصدومانی مثل یوردی آلبا و نلسون سمدو به ترکیب اصلی است. امشب هواداران بارسلونا برنامه ویژه‌ای خواهند داشت تا تیمشان برنده زمین را ترک کند؛ اتفاقی که اگر بیفتد، هم صدر جدول نصیب بارسلونا خواهد شد، هم انتقام سختی از دولت مرکزی اسپانیا و محبوب‌ترین تیم در شهر مادرید می‌گیرند.

رئال مادریدی‌ها هم بیشتر از ستاره‌های داخل زمین، به ستاره روی نیمکتشان دل بسته‌اند. زین الدین زیدان که این فصل اجازه نداده نتایج فاجعه‌بار فصل گذشته تکرار شود و تنها با یک شکست در رتبه دوم قرار گرفته؛ با امتیاز برابر با بارسا و تفاضل گل پایین‌تر. آخرین باری که رئال مادرید موفق شده بارسلونا را شکست دهد، آنها زیدان را روی نیمکت داشته‌اند. مادریدی‌ها به دنبال انتقام از دوشکست متوالی مقابل حریف دیرینه در سال گذشته هستند و برای گرفتن این انتقام چه کسی بهتر از زیدان که فرمول جادویی شکست‌ نخوردن در ال‌کلاسیکو را در جیب‌هایش دارد.

***

۲۷۵ مرتبه در تاریخ، بارسلونا و رئال‌مادرید به مصاف هم رفته‌اند. ۱۱۵ برد برای بارسا ثبت شده و رئال ۹۹ بازی را برده، در حالی که ۶۱ بازی با تساوی خاتمه پیدا کرده است.

یادآوری آخرین ال‌کلاسیکوی لالیگایی که گل نداشته شما را متعجب خواهد کرد. این نبرد همیشه پرهیجان و زیبا آخرین مرتبه ۱۷ سال پیش یعنی نوامبر ۲۰۰۲ با تساوی بدون گل به پایان رسید.

بهترین خط حمله لالیگا تا پایان هفته هفدهم در اختیار بارسلونا است با ۴۳ گل زده. بارسا که یک بازی کمتر از بقیه تیم‌ها دارد ۲,۶۸ گل در هر بازی زده است.

آخرین برد رئال برابر بارسا به ۲ سال و نیم پیش در جدال سوپرجام برمی‌گردد که در هر دو بازی تابستان ۲۰۱۷ پیروز شدند.

***

ترکیب احتمالی بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، لانگله، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، دی‌یونگ، مسی، گریزمن و سوارز

ترکیب احتمالی رئال‌مادرید: کورتوا، کارواخال، واران، راموس، مندی، کروس، کاسمیرو، مودریچ، رودریگو، ایسکو و بنزما

 

بیشتر بخوانید:

لحظه به لحظه با ال‌کلاسیکو 276 / بروزرسانی می‌شود

 

تگ ها


فوتبال جهان یادداشت یادداشت اختصاصی پیش بازی ال کلاسیکو بارسلونا رئال مادرید بارسلونا-رئال مادرید لالیگا فوتبال