بارسلونا ۴ - ۱ سلتاویگو؛ خروج از بحران با هتریک مسی

بارسلونا موفق شد در شبی که لیونل مسی، سه بار روی ضربات کاشته گلزنی کرد، سلتا را با شکست از نیوکمپ بدرقه کند...

بارسلونا موفق شد در شبی که لیونل مسی، سه بار روی ضربات کاشته گلزنی کرد، سلتا را با شکست از نیوکمپ بدرقه کند

به گزارش خبرنگار مدال، در ادامه هفته سیزدهم رقابت‌های لالیگای اسپانیا، بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ میزبان سلتاویگو بود که این بازی در نهایت با برتری ۴-۱ شاگردان والورده به پایان رسید.

برخلاف تصور این تیم میهمان بود که بازی را بهتر آغاز کردند و توانست با کنترل بازی اجازه خلق موقعیت را از بارسلونا بگیرد. این وضعیت در ۲۰ دقیقه ابتدایی ادامه داشت تا در دقیقه ۲۱، ارسال جونیور فیرپو از جناح چپ به دست آیدو برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. لیونل مسی هم با خونسردی روبن بلانکو را فریب داد و بارسا را پیش انداخت.

تلاش‌های دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۴۲، روی یک ضربه آزاد، این لوکاس اولازا بود که با یک ضربه زیبا دروازه ترشتگن را باز کند تا همه‌چیز مساوی شود. اما در حالی که نیمه اول بازی رو به پایان بود، لیونل مسی موفق شد باز هم روی یک ضربه آزاد، گل دوم خودش و تیمش را به ثمر برساند تا نیمه اول با برتری ۲-۱ بلوگرانا به پایان برسد.

در نیمه دوم عثمان دمبله به جای آنسو فاتی به میدان آمد و در همان دقایق ابتدایی با یک ضربه زیبا دروازه سلتا را تهدید کرد اما توپ از فاصله‌ای اندک با تیر دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد دی‌یونگ برای بارسا یک ضربه آزاد گرفت و لیونل مسی به مانند گل دوم، باز هم موفق شد دروازه سلتا را به دور از دستان بلانکو باز کرده و اختلاف را بیشتر کند.

در دقیقه ۵۳، سلتا تا آستانه زدن گل دوم پیش رفت اما ترشتگن با واکنشی دیدنی ضربه بلتران را به بیرون فرستاد. در دقیقه ۶۱، روی توپ‌گیری دی‌یونگ، توپ به مسی رسید و پاس او گریزمان را در شرایط ایده‌آل قرار داد اما ضربه ستاره فرانسوی با برخورد به بلانکو به کرنر رفت.

حملات بارسلونا ادامه داشت و در دقیقه ۸۴، ارسال دمبله با دفع ناقص مدافعین سلتا به سرخیو بوسکتس رسید و او هم با ضربه‌ای زیبا و دقیق دروازه سلتا را برای بار چهارم باز کرد. در دقیقه ۸۸، ضربه آزاد اولازا با واکنش سنگربان آلمانی راهی کرنر شد. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود بازی با برتری ۴-۱ آبی‌واناری‌ها خاتمه یافت.

بارسلونا با این پیروزی ۲۵ امتیازی شد و دوباره صدر جدول را از رئال مادرید پس گرفت. سلتا هم با همان ۹ امتیاز در رده هجدهم باقی ماند.

ببینید:

خلاصه بازی بارسلونا 4 - 1 سلتاویگو/ ویدیو

بارسلونا ۴ - ۱ سلتاویگو؛ خروج از بحران با هتریک مسی
بارسلونا ۴ - ۱ سلتاویگو؛ خروج از بحران با هتریک مسی

تگ ها


بلوگرانا ارنستو والورده ورزشگاه نیوکمپ فوتبال جهان هفته سیزدهم لالیگا لیونل مسی بارسلونا سلتاویگو بارسلونا-سلتاویگو لالیگا فوتبال