بارسلونا ۴ - ۰ سویا؛ غرش بلوگرانا در نیوکمپ

بارسلونا موفق شد با یک پیروزی پرگل و مقتدرانه مقابل سویا به رده دوم جدول لالیگا صعود کند...

بارسلونا موفق شد با یک پیروزی پرگل و مقتدرانه مقابل سویا به رده دوم جدول لالیگا صعود کند

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لالیگای اسپانیا، بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ میزبان سویا بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۴-۰ بلوگرانا به پایان رسید.

دیدار دو تیم در حالی آغاز شد که هر دو تیم از این بازی ۳ امتیاز ممکن را می‌خواستند و این بر حساسیت‌های بازی افزوده بود. در دقیقه ۱۱، پاس کات‌بک اوکامپوس با ضربه دی یونگ همراه شد اما ترشتگن با پا توپ را راهی کرنر کرد. دقایقی بعد این بار ضربه مسی از کنار دروازه سویا به بیرون رفت. سویا ضدحملات خطرناکی روی دروازه بارسا تدارک می‌دید و در دقیقه ۲۶، روی ارسال دقیق اوکامپوس، ضربه سر چکشی دی یونگ از روی دروازه بارسلونا به بیرون رفت تا بازی هم‌چنان مساوی بماند.

در میانه نیمه اول، سرانجام قفل دروازه‌ها باز شد. روی ارسال زیبای سمدو، لوئیس سوارز با یک ضربه برگردان فوق‌العاده دروازه واچلیک را گشود تا میزبان پیش بیافتد. چیزی از گل اول نگذشته بود که این بار پاس زیبای آرتور ملو با دخالت آرتورو ویدال وارد دروازه سویا شد و داور پس از بررسی VAR، گل بارسا را تایید کرد تا برتری میزبان دوبرابر شود.

حملات بارسلونا ادامه داشت و در دقیقه ۳۵، باز هم روی پاس آرتور، این بار عثمان دمبله یک مدافع حریف را از پیش رو برداشت و با یک ضربه بغل پای دقیق دروازه سویا را برای سومین بار باز کرد. در ادامه اتفاقی رخ نداد و شاگردان ارنستو والورده با برتری ۳-۰ به رختکن رفتند.

بارسلونا در نیمه دوم هم تیم برتر میدان بود اما سویا نیز برای جبران نتیجه به میدان آمده بود. سویا فرصت گلزنی داشت اما ضربه زیبای لوک دی یونگ در حالی که ترشتگن را مغلوب کرده بود به تیرک دروازه برخورد کرد تا دروازه بارسا بسته بماند. در دقیقه ۶۰، مسی با یک حرکت انفرادی عالی وارد محوطه جریمه شد اما ضربه زمینی و دقیق او با نوک انگشتان واچلیک به کرنر رفت.

در دقیقه ۶۷، پاس عالی ویدال دمبله را با دروازه سویا تک به تک کرد اما ضربه ستاره فرانسوی به آسمان رفت تا نیوکمپ افسوس این فرصت طلایی را بخورد. ده دقیقه بعد برتری بارسا پررنگ‌تر شد. این بار لیونل مسی روی یک ضربه آزاد، با یک ضربه زیبا توپ را دور از دستان واچلیک به گل چهارم بارسلونا تبدیل کرد تا اولین گل ستاره آرژانتینی در فصل جدید لالیگا به ثبت برسد. بارسلونا بازی را مدیریت می‌کرد و سویا توان رسیدن به گل را نداشت. در دقیقه ۸۳ پاس زیبای مسی برای سوارز با ضربه ستاره اوروگوئه‌ای همراه شد اما واچلیک با واکنش خود دروازه سویا را نجات داد.

سه دقیقه بعد، روی یک ضدحمله چیچاریتو میرفت تا با ترشتگن تک به تک شود اما رونالد آرائوخو روی او خطا کرد و با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد. عثمان دمبله که به این تصمیم اعتراض داشت نیز با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا بارسا در یک لحظه ۹ نفره شود. بعد از این اتفاق بارسا بازی را اداره کرد تا با کسب این پیروزی ۱۶ امتیازی شده و به رده دوم جدول صعود کند.

ببینید:

خلاصه بازی بارسلونا 4 - 0 سویا/ ویدیو

 

بارسلونا ۴ - ۰ سویا؛ غرش بلوگرانا در نیوکمپ
بارسلونا ۴ - ۰ سویا؛ غرش بلوگرانا در نیوکمپ
بارسلونا ۴ - ۰ سویا؛ غرش بلوگرانا در نیوکمپ

تگ ها


ورزشگاه نیوکمپ بلوگرانا ارنستو والورده فوتبال جهان گلزنی مسی هفته هشتم لالیگا بارسلونا Primera División فوتبال