بارسلونا ۳۸۰ میلیون دلار بیشتر از رئال هزینه کرده است

اگر رئال مادرید همواره به عنوان باشگاهی که خریدار ستاره هاست شناخته می‌شود، در چند سال اخیر این روند به کلی دچار تغییر شده است....
اگر رئال مادرید همواره به عنوان باشگاهی که خریدار ستاره هاست شناخته می‌شود، در چند سال اخیر این روند به کلی دچار تغییر شده است.

به گزارش مدال، 6 سال از خرید  بیل در سال ۲۰۱۳ با ۱۰۱ میلیون یورو که گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ در زمان خود بود گذشته است. پس از او رئال 80 میلیون یورو برای خامس پرداخت کرد و 45 میلیون یورو به فلامنگو برای جذب وینیسیوس پرداخت. بخشی از دلیل اینکه فلورنتینو پرز تلاش کرده سبک خریدهای رئال را تغییر دهد، این است که باشگاه به 575 میلیون یورو برای بازسازی برنابئو نیاز دارد و از همین رو سعی بر تامین این هزینه دارد.

بارسلونا اما به این روند ادامه داده و هر سال بیش از سال گذشته خرید انجام داده است. از سال 2014، بارسا 384 میلیون یورو بیش از رئال مادرید هزینه کرده است. آنها 222 میلیون یورو از فروش نیمار درآمد داشته اند ولی 160 میلیون یورو برای دمبله و 145 میلیون یورو برای کوتینیو پرداخت کرده اند. آنها همچنین مالکوم را با 41 میلیون یورو، لانگله را با 36 میلیون یورو و آرتور را با 31 میلیون یورو خریداری کرده اند.

اتلتیکومادرید نیز با 577 میلیون یورو هزینه در این 5 سال، نسبت به رئال که 493 میلیون یورو هزینه کرده، تیم پرخرج تری بوده است.