بارسلونا ۵ - ۲ والنسیا؛ انتقام کاتالان‌ها در بازگشت باشکوه سوارز

بارسلونا موفق شد در دیداری انتقامی، در ورزشگاه نیوکمپ با درخشش آنسو فاتی و لوئیس سوارز، مقابل والنسیا به برتری دست پیدا کند...

بارسلونا موفق شد در دیداری انتقامی، در ورزشگاه نیوکمپ با درخشش آنسو فاتی و لوئیس سوارز، مقابل والنسیا به برتری دست پیدا کند

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته چهارم رقابت‌های لالیگای اسپانیا، بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ میزبان والنسیا بود که این دیدار در پایان با برتری ۵-۲ میزبان به پایان رسید.

بارسلونا بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه ۲، پاس عرضی دی یونگ با ضربه عالی آنسو فاتی تبدیل به گل اول آبی‌و‌اناری‌ها شد. حملات بارسا ادامه داشت تا در دقیقه ۷، این بار روی پاس آنسو فاتی خود فرنکی دی یونگ نتیجه را ۲-۰ کرده و آرامش را به اردوی بارسلونا هدیه ذاد. در اواسط نیمه اول والنسیا روی یک حرکت عمقی با ضربه کوین گامیرو به گل رسید اما داور این گل را آفساید تشخیص داد اما با دخالت VAR گل والنسیا برگردانده شد تا اختلاف به حداقل برسد.

بعد از این گل، بارسلونا دوباره بازی را در اختیار گرفت و آنسو فاتی تا آستانه فتح دروازه سیله‌سن پیش رفت اما ضربه او با فاصله‌ای اندک از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت. در ادامه تلاش‌های دو تیم برای رسیدن به گل بی‌ثمر بود و نیمه اول با همان برتری ۲-۱ بارسا به پایان رسید.

نیمه دوم نیز با برتری میزبان آغاز شد و در دقیقه ۵۰، روی ریباند ضربه آنتوان گریزمان و دفع ناقص دروازه‌بان، این جرارد پیکه بود که با فرصت‌طلبی خود سومین گل شاگردان والورده را به ثبت رساند. لحظاتی بعد بارسا می‌توانست به گل چهارم برسد اما ضربه نلسون سمدو به تیرک دروازه برخورد کرد. در دقیقه ۶۰ سرانجام لوئیس سوارز پس از چند هفته مصدومیت به جای آنسو فاتی به میدان آمد و هر دو مورد تشویق حاضرین در نیوکمپ قرار گرفتند. تنها ۳۰ ثانیه بعد از ورود ستاره اهل اوروگوئه به زمین، او با یک ضربه بی‌هوا و بسیار زیبا موفق شد بازگشتش را با گلزنی جشن بگیرد.

بارسا باز هم می‌توانست به گل برسد اما سیله‌سن در سه مرحله تک به تک با گریزمان، ضربه سنگین راه دور لوئیس سوارز و ضربه زمینی جوردی آلبا را مهار کرد تا اختلاف بیشتر نشود. اما تلاش‌های بارسا در دقیقه ۸۱ به ثمر نشست و ضربه زمینی و دقیق لوئیس سوارز، دروازه سیله‌سن را برای پنجمین بار گشود تا این پیروزی برای او و هواداران بارسلونا باشکوه‌تر شود. اما والنسیا در دقیقه ۹۲ با پاس چریشف و ضربه بقل پای ماکسی گومز یکی دیگر از گل‌ها را جبران کرد تا کمی از تلخی این شکست کاسته شود. این دیدار در نهایت با نتیجه ۵-۲ به پایان رسید و بارسلونا با کسب این پیروزی با ۷ امتیاز موقتاً به رده چهارم جدول صعود کرد.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی بارسلونا 5 - 2 والنسیا/ ویدیو

دوری شش هفته‌ای مدافع بارسلونا از میادین

 

بارسلونا ۵ - ۲ والنسیا؛ انتقام کاتالان‌ها در بازگشت باشکوه سوارز
بارسلونا ۵ - ۲ والنسیا؛ انتقام کاتالان‌ها در بازگشت باشکوه سوارز

تگ ها


آبی‌واناری‌ها ارنستو والورده خفاش‌ها ورزشگاه نیوکمپ فوتبال جهان