بارسلونا و المپیاکوس؛ سربازان آتنی در چنگال فاتحان کاتالونیا

بارسلونا و المپیاکوس تیم های بارسلون ......

بارسلونا و المپیاکوس

تیم های بارسلونا و المپیاکوس فردا در دیداری از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر خواهند رفت. به همین بهانه نکات آماری و وضعیت دو تیم پیش از برگزاری این دیدار را بررسی خواهیم کرد.

تیم های بارسلونا و المپیاکوس از ساعت 22:15 فردا در ورزشگاه نیوکمپ، طی دیداری از هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر خواهند رفت. به همین بهانه نکات آماری و وضعیت دو تیم پیش از برگزاری این دیدار را بررسی خواهیم کرد.

 بارسلونا می تواند با پیروزی مقابل المپیاکوس، گام بزرگی در جهت صعود از گروه D بردارد چرا که آنها با دو پیروزی متوالی مقابل یوونتوس و اسپورتینگ لیسبون، با شش امتیاز در حال حاضر صدر نشین این گروه است. در سوی دیگر المپیاکوس هر دو دیدار قبلی خود در مرحله گروهی را با شکست پشت سر گذاشته است و تنها روزنه امید آنها از ورزشگاه نیوکمپ رد می شود اما با توجه به قدرت حریف یاران انصاری فرد کار سختی را پیش رو خواهند داشت.

کریم انصاری فرد و سرخیو بوسکتس

 بلوگرانا  برای این دیدار مصدوم جدیدی نخواهد داشت و همچنان مصدومیت های گذشته باعث شده تا آنها عثمان دمبله، رافینیا و آردا توران را در اختیار نداشته باشند و در سوی دیگر نیز تاکیس لمونیس سرمربی المپیاکوس نگرانی زیادی در خصوص مصدومیت بازیکنانش نخواهد داشت و بن نوبوهان تنها مصدوم یونانی ها برای این دیدار خواهد بود.

بارسلونا کماکان بر خلاف بسیاری از پیش بینی ها روند فوق العاده ابتدای فصل خود را حفظ کرده است و علاوه بر نتایج خوبی که در لیگ قهرمانان اروپا کسب کرده است، در لا لیگا نیز مقتدرانه در صدر جدول ایستاده است. آنها در آخرین دیدارشان در لیگ اسپانیا در یک دیدار سخت با اتلتیکو مادرید به تساوی 1_1 دست یافتند و چشم انتظار دیدار فردا هستند تا بتوانند با پیروزی مقابل ضعیف ترین تیم گروه راه صعود خود به مرحله حذفی را هموار کند. در روزهای اخیر مسی همانند همیشه بهترین بازیکن آبی و اناری ها بوده است و علیرغم عدم گلزنی مقابل اتلتیکو مادرید نمایش خیره کننده ای را از خود به نمایش گذاشت.

لیونل مسی

اما غول یونانی شروع ضعیفی در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا داشته است و با قبول دو شکست نا امید کننده 3_2 مقابل اسپورتینگ لیسبون و 2_0 مقابل یوونتوس، بدون امتیاز در انتهای جدول این گروه قرار گرفته است. همچنین المپیاکوس در سوپر لیگ یونان هم وضعیت چندان مناسبی ندارد و با یازده امتیاز در رتبه پنجم لیگ یونان قرار گرفته است. شکست در دیدار مقابل بارسلونا کار صعود آنها به مرحله حذفی را بسیار دشوار خواهد کرد و شاید بتوان گفت آنها با شکست مقابل بارسلونا باید حذف خود را قطعی بدانند.

 المپیاکوس

 نکته جالب اینکه این دو تیم تاکنون در هیچ رقابتی با هم روبرو نشده اند و دیدار فردا اولین مصاف این دو تیم خواهد بود. ترکیب احتمالی دو تیم در دیدار فردا به شرح زیر است:

 بارسلونا:

تراشتگن، سرخی روبرتو، پیکه، اومتیتی، جوردی آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، اینیستا، مسی، سوارز و دلوفئو

 المپیاکوس:استفانو کاپینو، عمر العبداللهی، رومائو، انگلز، فیگوئراس، اودیدجا اوفو، ژیلت، کارسلا، فورتونیس، مارکو مارین و جورجویچ

 

تگ ها


اخبار روز UEFA Champions League فوتبال