بارسلونا و سه‌گانه؛ نزدیک‌تر از همیشه

تیم بارسلونا با برد مقابل اتلتیکو خود را به قهرمانی در لالیگا نزدیک کرد و حالا می‌تواند به کسب سه‌گانه بیاندیشد....

تیم بارسلونا با برد مقابل اتلتیکو خود را به قهرمانی در لالیگا نزدیک کرد و حالا می‌تواند به کسب سه‌گانه بیاندیشد.

کسب لالیگا توسط بارسا دیگر برای آن‌ها به یک سنت تبدیل شده است.
به گزارش مدال، پس از شکست اتلتیکو مادرید توسط بلوگرانا دیگر باید آن‌ها را با توجه به اختلاف ۱۱ امتیازی با رده دوم قهرمان لالیگا دانست. این قهرمانی هشتم آن‌ها در ۱۱ سال اخیر است و با توجه به ۱ قهرمانی اتلتیکو و ۲ قهرمانی رئال در همین بازه زمانی، نشان می‌دهد کاتالان‌ها تا چه حد موفق هستند. از عوامل موفقیت آن‌ها می‌توان به فوق‌ستاره‌ آرژانتینی اشاره کرد که در ۱۵ فصل اخیر به نوعی یک عصر را به نام خود کرده است.
کسب لیگ تنها موفقیت بارسلونا نیست و آن‌ها این فصل می‌توانند بار دیگر سه‌گانه را مال خود کنند. آخرین بار در سال ۲۰۱۵ یک تیم توانست در اروپا سه گانه را به خانه ببرد و آن تیم بارسلونا بود. کاتالان‌ها تا امروز تقریبا قهرمانی لالیگای خود را مسجل کرده‌اند و به فینال کوپا دل‌ری رسیده‌اند. بارسلونا باید فینال جام حذفی را ۴ خرداد مقابل والنسیا برگزار کند. این فاصله زمانی تا فینال جام حذفی به بارسایی‌ها امکان می‌دهد به بازی مقابل منچستر فکر کنند تا با تمرکز بالا و شکست شیاطین سرخ یک گام دیگر به کسب سه‌گانه نزدیک شوند.
باید مشاهده کرد والورده‌ای که به دلیل کسب نتایج خوب جایگاه فوق‌العاده‌ای نزد مدیران دارد می‌تواند با کسب سه‌گانه نام خود را کنار لوئیز انریکه و گواردیولا قرار دهد یا تنها به سنت قهرمانی در لالیگا بسنده می‌کند.