بارسلونا ۱-۲ گرانادا؛ فرصت صدرنشینی از دست رفت

رونالد کومان و شاگردانش به امید یک پیروزی قاطع و صعود به صدر جدول پا به دیدار خانگی برابر گرانادا گذاشتند اما درنهایت به رغم حملات همه جانبه کاتالان ها، این تیم میهمان بود که پیروز میدان شد....

به گزارش "ورزش سه"، پس از قهرمانی در کوپا دل ری، بارسلونا اکنون خود را در میانه نبردی چهار طرفه بر سر قهرمانی در لالیگا یافته است. شاگردان رونالد کومان در دو بازی قبلی خود، پس از شکست برابر رئال مادرید در ال کلاسیکو، به پیروزی رسیده بودند و با ۷۱ امتیاز و هم امتیار با رئال مادرید در رده سوم جدول رده بندی قرار داشتند. اتلتیکو مادرید با ۷۳ امتیاز صدرنشین بود و با توجه به یک بازی کمتر کاتالان ها نسبت به رئال و اتلتیکو، مسی و هم تیم یهایش در صورت پیروزی در این بازی می توانستند صدرنشین لالیگا شوند.

گرانادا نیز در رده هشتم جدول لالیگا قرار دارد و برای رسیدن به رده ای انتخابی برای صعود به لیگ اروپا در فصل بعد است.

بارسلونا مصمم به کسب سه امتیاز بازی را تهاجمی آغاز کرد و پس از ایجاد چندین موقعیت روی دروازه گرانادا در نهایت در دقیقه ۲۳ بازی روی همکاری دیدنی گریزمان و مسی، کاپیتان بارسلونا توانست بیست و ششمین گل فصل خود را به ثمر برساند.

حملات بارسلونا ادامه داشت و مسی در دقیقه ۳۶ بازی با فرار از تله آفساید گرانادا و روی ارسال خیره کننده و دقیق بوسکتس پشت مدافعان صاحب توپ شد و موقعیتی فوق العاده برای گلزنی به دست آورد که ضربه او با فاصله بسیار کم از کنار دروازه بیرون رفت.

نیمه اول بازی با تک گل مسی به سود بارسلونا به پایان رسید و سهم گرانادا تنها دریافت دو کارت زرد بود.

کاتالان ها نیمه دوم را نیز تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه ۴۷ بازی می توانستند به گل دوم برسند، این بار گریزمان روی پاس مسی صاحب توپ شد و ستاره فرانسوی شانس خود را برای گشودن دروازه گرانادا امتحان کرد اما توپ بیرون رفت.

در دقیقه ۵۰ گرانادا توانست موقعیتی خطرناک و دو به دو را روی دروازه بارسا ایجاد کند که سولدادو به سوی دروازه تراشتگن یورش برد و تلاش کرد تا توپ را به هم تیمی خود برساند، اما پیکه توانست با حرکتی زیبا توپ را بگیرد و دروازه را نجات بدهد.

در دقیقه ۶۲ بازی و روی یک ضد حمله سریع، با استفاده از اشتباه اسکار مینگسا، داروین ماچیز توانست با عبور دادن توپ از بین پاهای تراشتگن دروازه بارسلونا را باز کند تا کاتالان ها صدرنشینی را از دست رفته ببینند.

در دقیقه ۶۵ بازی داور رونالد کومان، سرمربی بارسلونا را نیز از کنار زمین اخراج کرد تا همه چیز به یک باره علیه این تیم شود.

حملات بارسلونا برای زدن گل دوم ادامه داشت و در دقیقه ۷۷ روی یک ضربه آزاد جرارد پیکه فرصت باز کردن دروازه حریف را داشت که ضربه پشت پای او بیرون رفت.

بلافاصله پس از این صحنه با اشتباه در قلب خط دفاعی بارسلونا و غفلت پیکه، گرانادا توانست با ضربه سر بازیکن تعویضی خود خورخه مولینا، دروازه تراشتگن را برای بار دوم باز کند.

در ادامه تلاش مسی و یارانش که تا آخرین لحظه برای عوض کردن نتیجه جنگیدند به جایی نرسید و در دقیقه ۹۴ ضربه آزاد بارسلونا را هم دروازه بان گرانادا در آغوش گرفت.

بازی با همان نتیجه ۲-۰ به سود گرانادا به پایان رسید. این نخستین باخت کاتالان ها برابر گرانادا در ورزشگاه نوکمپ بود.

به این ترتیب سرنوشت قهرمانی لالیگا در این فصل باز هم پیچیده تر شد و می توان گفت که همه چیز به بازی مستقیم بارسلونا برابر اتلتیکو مادرید بستگی دارد.

تگ ها


آنتون گریزمان جرارد پیکه لیونل مسی بارسلونا