بارسلونا - رئال مادرید؛ امتحان نهایی سولاری

قرعه کشی نیمه‌نهایی کوپا دل‌ری برگزار شد و بر این اساس دو تیم بارسلونا و رئال مادرید به مصاف هم می‌روند....

قرعه کشی نیمه‌نهایی کوپا دل‌ری برگزار شد و بر این اساس دو تیم بارسلونا و رئال مادرید به مصاف هم می‌روند.

این دیدار می‌تواند به منزله امتحان نهایی و آخر سولاری تلقی شود. آخرین دیدار این دو تیم در چهارچوب لالیگا برگزار شد که در آن کاتالان‌ها موفق شدند حریف خود را با 5 گل شکست دهند. پس از آن دیدار و با اخراج لوپتگی، رئالی‌ها رفته رفته بهتر شدند و حالا دو تیم با شرایط مناسبی پای به این دیدار می‌گذارند.
بارسلونا
همه چیز برای بلوگرانا رویایی پیش می‌رود. آن‌ها در صدر جدول لالیگا هستند، سوپرکاپ اسپانیا را بردند و حالا علاوه بر یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان در نیمه نهایی کوپا دل ری قرار دارند. آن‌ها علاوه بر جو مناسب بین بازیکنان، در زمینه آماری نیز عالی بوده‌اند. نقطه قابل اتکا برای بارسا خط دفاعی آن‌هاست که در 8 بازی گذشته تنها 2 گل دریافت کرده است. در بخش هجومی نیز مسی هنوز اسلحه بارسلوناست. البته آن‌ها علاوه بر سوپراستار آرژانتینی دمبله را هم در اختیار دارند که به نظر می‌رسد پس از پایان مصدومیت پیش آمده در دیدار مقابل لگانس، حالا آماده بازی شده است.
رئال مادرید
رئالی‌ها با اعتماد به نفس کامل مقابل بارسا صف‌آرایی می‌کنند. آن‌ها از ابتدای فصل دچار مشکل بودند اما رفته رفته توانستند به روندشان ثبات ببخشند. همیشه برای بلانکوها، لیگ قهرمانان اولویت اصلی بوده اما آن‌ها این فصل می‌خواهند پس از 5 سال در کوپا دل‌ری بدرخشند و نشان دهند پس از جدایی رونالدو برای آن‌ها مشکلی پیش نیامده است. در جمع بلانکوها کریم بنزما توانسته با تمام فشاری که بر دوش او افتاده، عالی ظاهر شود و وینیسیوس هم درخشان عمل کرده است.
حال باید مشاهده کرد نتیجه این دیدار در بازی رفت مرحبه نیمه نهایی چه می‌شود. باز هم بارسا بردی پرگل کسب می‌کند و کار را در نیوکمپ تمام می‌کند یا بازی برگشت یکی از هیجام انگیزترین ال‌کلاسیکوهای تاریخ را مشاهده می‌کنیم.