بارسلونا 2_1 سویا؛ فتح سوپرکاپ با گل دمبله

در یکی از جذاب ترین دیدار های فوتبال پس از جام جهانی 2018 روسیه از ساعت 00:30 بامداد دو تیم بارسلونا و سویا در کشور مراکش برگزار کننده دیدار سوپر جام اسپانیا بودند که این دیدار در نهایت با برتری 2_1 بارسلونا پایان یافت ......

 در یکی از جذاب ترین دیدار های فوتبال پس از جام جهانی 2018 روسیه از ساعت 00:30 بامداد دو تیم بارسلونا و سویا در کشور مراکش برگزار کننده دیدار سوپر جام اسپانیا بودند که این دیدار در نهایت با برتری 2_1 بارسلونا پایان یافت.


ترکیب بارسلونا
تراشتگن، سمدو، پیکه، لنگلت، آلبا، بوسکتس، رافینیا، آرتور، مسی، دمبله و سوارز

ترکیب سویا

واسلیک، مرکادو، سرخی گومز، کیائر، اسکودرو، روکه مسا، بانگا، وازکز، ناواس، سارابیا و موریل

این دیدار را می توان یکی از منحصر به فرد ترین سوپر جام های تاریخ فوتبال اسپانیا  لقب داد، چرا که پس از مدت ها برای اولین بار در کشوری خارج از اسپانیا و به صورت تک بازی انجام می شد، همچنین لیونل مسی اعجوبه آرژانتینی آبی اناری ها پس از خروج اینیستا از این تیم در این بازی از ابتدا بازوبند کاپیتانی را بسته بود.

این دیدار در حالی با سوت داور آغاز شد که دو تیم نسبت به فصل گذشته خود تغییراتی را در ترکیب اولیه  داشتند، شاگردان ارنستو والورده مطلابق معمول از همان ابتدای بازی مالکیت توپ را در اختیار گرفتند  ولی برخلاف جریان بازی و از روی یک ضد حمله این سفید پوشان سویا بودند که به گل اول بازی دست پیدا کردند، نکته جالب در مورد گل پابلو سارابیا آفساید اعلام شدن آن توسط کمک داور بود، اما داور مسابقه لحظاتی بعد با استفاده از VAR  این گل را سالم اعلام کرد.

در ادامه نیمه اول شاگردان والورده برای جبران نتیجه فشار حملات خود را افزایش دادند تا این که جرارد پیکه از روی توپ ریباند شده ضربه کاشته مسی توانست گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.


نیمه دوم این مسابقه  نیز بسیار جذاب و تماشایی دنبال شد، در حالی که بازیکنان بارسلونا توپ و میدان را در اختیار داشتند اما این سفیدپوشان سویا بودند که موقعیت های خطرناک تری را خللق می کردند آن ها  حتی یک بار توپ را دیرک دروازه تراشتگن نیز کوبیدند.

اما تعویض های ارنستو والورده و به زمین فرستادن بازیکنانی مانند کوتینیو باعث شد تا حملات بارسلونا زهر دار تر از گذشته دنبال شود، در حالی که موقعیت های بلوگرانا یکی پس از دیگری توسط واسلیک دفع می شد، شوت زیبای عثمان دمبله به زیبای زیر طاق دروازه سویا جای گرفت تا حکم قهرمانی بارسلونا در سوپر کاپ اسپانیا امضا شود.

در دقایق پایانی این بازی ارنستو والورده با به زمین فرستادن آرتورو ویدال از خرید جدید آبی اناری ها رونمایی کرد. در لحظات پایانی بازی تراشتگن یک پنالتی بازیکنان سویا را نیز مهار کرد.  این دیدار در نهایت با برتری 2_1 بارسلونا خاتمه یافت تا بارسلونا برای 13 بار قهرمان سوپر جام اسپانیا لقب بگیرد.