بارسلونا 6 – 1 سویا؛ بازگشت طوفانی بارسا در نیوکمپ +ویدیو

بارسا با یک بازگشت فوق‌العاده به نیمه نهایی صعود کرد...

تیم بارسلونا توانست در دور برگشت مرحله 1/4 نهایی جام حذفی اسپانیا، سویا میهمان خود را با نتیجه 6 بر 1 شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند.

به گزارش مدال، از ساعت 00:00 تیم‌های بارسلونا و سویا در دور برگشت مرحله 1/4 نهایی کوپا دل‌ری (جام حذفی اسپانیا) در ورزشگاه نیوکمپ مقابل هم قرار گرفتند. دیدار رفت این دو تیم در ورزشگاه سانچز پیزخوان با نتیجه 2 بر 0 به سود سویا به پایان رسیده بود و آبی‌اناری‌ها در بازی برگشت میزبان بودند.

بارسلونا که برای جبران نتیجه بازی رفت به میدان آمده بود بسیار هجومی بازی را آغاز کرد و با فشار حملات خود توانست در دقیقه 13 صاحب یک ضربه پنالتی شود که فیلیپه کوتینیو هافبک برزیلی این تیم موفق شد گل اول را به ثمر برساند. برخلاف جریان بازی سویا در دقیقه 27 یک ضربه پنالتی به دست آورد که سیلسن گلر آبی‌آناری‌ها توپ را مهار کرد. چهار دقیقه پس از این پنالتی، ایوان راکیتیچ گل دوم را وارد دروازه سویا کرد تا کار را در مجموع به تساوی بکشد. نیمه نخست با برتری 2 بر 0 بارسلونا به پایان رسید.

نیمه دوم هم به مانند نیمه اول با برتری تیم میزبان همراه بود و این شاگردان والورده بودند که شدیداً سویا را تحت فشار قرار داده بودند. حملات کاتالان‌ها در دقیقه 52 به ثمر نشست و فیلیپه کوتینیو گل سوم را وارد دروازه کرد. دو دقیقه بعد سرخی روبرتو برای بار چهارم بارسلونا را به گل رساند. سویا پس از این گل جلو کشید و در دقیقه 67 یکی از گل‌ها را توسط آرانا جبران کرد. اما این پایان کار نبود و شاگردان والورده دو بار دیگر در دقایق 89 و 91 توسط لوییز سوارز و لیونل مسی به گل رسیدند تا حریف خود را به بدترین شکل تحقیر کرده و به نیمه نهایی صعود کنند.