بار تحقیر ۷-۱ را به تنهایی روی دوش کشیدم

مدافع و کاپیتان برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ هنوز هم از یادآوری شکست ۷-۱ برابر آلمان منقلب می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ میزبان رقابت ها و شانس اول قهرمانی محسوب می شد. سلسائو به هر زحمتی بود توانست به نیمه نهایی برسد ولی در دیداری که تاریخی و به یادماندنی شد، در بلوهوریزونته با نتیجه عجیب ۷-۱ برابر آلمان شکست خورد و وداعی تلخ با فینال داشت. برزیل در بازی رده بندی هم به هلند باخت و چهارم شد.

داوید لوئیز مدافع حال حاضر باشگاه آرسنال که در جام جهانی ۲۰۱۴ از ستاره های برزیل بود، در مورد آن بازی باورنکردنی به بنفیکا تی وی گفت:« شش ماه پس از آن شکست، من به تنهایی بار آن همه تحقیر را به دوش کشیدم. اسم نمی برم ولی بسیاری از ستاره های آن مقطع، خودشان را مخفی کردند و حاضر نبودند در رسانه ها حاضر شوند و مسئولیت شکست را قبول کنند. من اما مشکلی برای پاسخگویی نداشتم.»

لوئیز ادامه داد:« واقعا سخت بود. ما حتی عادت به شکست با اختلاف دو یا سه گل هم نداشتیم؛ چه برسد در خانه ۷-۱ ببازیم. برای مدت ها از همه عذرخواهی می کردم. از تمام مردم برزیل. از تمام دوستان و آشنایانم که قصد داشتم در جام جهانی خوشحال شان کنم. روز سخت و غیر قابل توصیفی برای من بود و هنوز هم خاطره آن بازی، منقلبم می کند.»

بیشتر بخوانید:
رقابت برای کفش طلا؛ لواندوفسکی به ایموبیله رسید
فلیک: حالا منتظر بازی با دورتموند هستیم
اوبلاک یک تنه باعث صعود اتلتیکو مقابل لیورپول بود 

تگ ها


تیم ملی برزیل دیوید لوئیز فوتبال جهان آرسنال برزیل فوتبال