بازار سياه بليت جام جهانی 2018 روسیه درانگليس

فدراسيون جهاني فوتبال از طريق سايت خودش اقدام به فروش بليتهاي مسابقات جام جهاني 2018 روسيه كرده كه اين مسئله باعث راه افتادن بازار سياه اينترنتي و ايجاد سايتهاي فروش ثانويه شده است ......

 فدراسيون جهاني فوتبال از طريق سايت خودش اقدام به فروش بليت‌هاي مسابقات جام جهاني‌ 2018 روسيه كرده كه اين مسئله باعث راه افتادن بازار سياه اينترنتي و ايجاد سايت‌هاي فروش ثانويه شده است.
نشريه «سان» در اين‌باره نوشت: برخي از سايت‌هايي كه به صورت غيرقانوني بليت بازي‌هاي انگليس در جام جهاني‌ 2018 را به فروش مي‌رسانند، سود هنگفتي به جيب زده‌اند و عجيب‌ترين رقم 5500 پوند بوده است. فيفا به خريداران بليت هشدار داده كه ممكن است برخي از سايت‌هاي سودجو بليت‌هاي تقلبي بازي‌ها را بفروشند اما اين هشدار هم منجر به توقف فروش سايت‌هاي ثانويه نشده است.
گران‌ترين بليت بازي تيم ملي انگليس برابر پاناما در گروه G كه در ورزشگاه نيژني نووگورود برگزار مي‌شود 163 پوند (حدود 978 هزار تومان) تعيين شده كه در يكي از سايت‌هاي سودجو با مبلغ 5500 پوند (حدود 33 ميليون تومان) به فروش رسيده است، يعني خريدار اين بليت تقريباً 34 برابر قيمت واقعي آن هزينه كرده. قيمت بليت‌هاي گروه 3 براي اين ديدار هم 82 پوند (حدود 492 هزار تومان) است كه در يكي از سايت‌هاي ثانويه با مبلغ 2200 پوند (بيش از 13 ميليون تومان) به فروش مي‌رسد. بليت جايگاه VIP براي بازي فينال جام جهاني‌ 2018 هم 86905 پوند (بيش از 520 ميليون تومان) قيمت‌گذاري شده كه 11 برابر قيمت واقعي آن است كه توسط فيفا به فروش رسيده.
يكي از هواداران تيم ملي انگلس كه قصد حضور در روسيه و مشاهده بازي‌هاي سه‌شير را داشته با اعتراض به وضعيت فروش بليت مي‌گويد: «اين واقعاً ظالمانه است. هواداران واقعي فوتبال و تيم ملي انگليس با اين رقم‌ها فرصتي براي ديدن بازي‌هاي جام جهاني‌ از نزديك نخواهند داشت. اين بازي‌ها براي مردم است اما مردم عادي با اين قيمت‌ها از بين خريداران خارج مي‌شوند

تگ ها


اخبار روز فوتبال