بازتاب پرصدای تهدید ویلموتس/ آبرویی که فدراسیون از فوتبال ایران برد!

شکست سکوت طولانی مدت مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران آنقدر در رسانه های دنیا بازتاب داشته است که بتوان از چالش وی و فدراسیون، به عنوان یک آبروریزی بین المللی یاد کرد....

بازتاب پرصدای تهدید ویلموتس/ آبرویی که فدراسیون از فوتبال ایران برد!

به گزارش مدال، حالا باید به تمام آبروریزی های بین المللی فوتبال و ورزش ایران، شکایت «مجازی» مارک ویلموتس را هم اضافه کرد. اگر تا امروز باشگاه های ایران با پرونده های کلان و سنگین در فیفا و دادگاه عالی ورزش سردمدار بی تعهدی و پایمال کردن وجهه بین المللی ورزش کشور بودند، حالا این فدراسیون فوتبال است که راه باشگاه ها را طی می کند. 
روز گذشته بود که مارک ویلموتس مربی «محجوب» تیم ملی به یکباره دو متن غیر منتظره را در واکنش به خبرهای فسخ قرادادش از سوی فدراسیون فوتبال ایران و انتخاب برانکو ایوانکوویچ منتشر و تاکید کرد که این طرف ایرانی بوده که به تعهدش عمل نکرده است.
همین دو توییت ویلموتس کافی بود تا به سرخط نخست بسیاری از رسانه های بین المللی از جمله کشور بلژیک تبدیل شود. بلژیکی ها که شاید شناختشان از فوتبال ایران در حد لژیونرهای شاغل در این کشور و یا حضور «جورج لیکنز» در تیم تراکتورسازی بود، حالا فوتبال کشورمان را با بی صداقتی فدراسیون و بی تعهدی آن – از دید مارک ویلموتس- یاد می کنند.
سایت بلژیکی «lesoir» در این ارتباط نوشت: «طبق اطلاعات ما، مارک ویلموتس و دستیارانش یعنی لورانت اسپینوز و مانو فررا از زمان ورودشان به ایران (پنج ماه و نیم) هیچ دریافتی نداشتند. همین موضوع باعث شد تا اسپینوزی تحت فشار قرار بگیرد و برای بازی با بحرین به این کشور سفر نکند. مارک ویلموتس و فررا هم اوایل ماه نوامبر و پیش از بازی با عراق قراردادشان را فسخ کردند.»
در ادامه این گزارش با اشاره به پرداخت مطالبات ویلموتس با تاخیر از سوی فدراسیون ایران، آورده است: «برای آنکه تیم ملی ایران بدون سرمربی به اردن (محل بازی با عراق) نرود، ویلموتس قبول کرد تا با وجود هرج و مرج، تیم ایران را همراهی کند. انتظار می رود که دو طرف - ویلموتس و فدراسیون ایران- به زودی دیداری با هم داشته باشند. می توان گفت دیگر اعتمادی بین دو طرف وجود ندارد. فدراسیون ایران اعلام کرده که برای تعویض ویلموتس در مسیر توافق با برانکو ایوانکوویچ قرار دارد.»
سایت «archysport » نیز ضمن پرداختن به اظهارات مارک ویلموتس، نوشت: «روابط بین فدراسیون فوتبال ایران و ویلموتس، سرمربی‌ای که تا جام جهانی 2022 تحت ‌قرارداد است، از چند هفته پیش سرد شده است. طبق گزارش خبرگزاری «Belga» بلژیک، فدراسیون فوتبال ایران در پرداخت دستمزد ویلموتس تأخیر داشته، همین مسئله باعث شده تا این سرمربی بلژیکی هم تهدید به استعفا از سمت سرمربیگری ایران کند.»
سایت «nieuwsblad» بلژیک هم ضمن انعکاس اظهارات ویلموتس آورده است که فدراسیون فوتبال ایران دوست دارد قراردادش را با این سرمربی بعد از کسب 6 امتیاز در مرحله مقدماتی جام جهانی لغو کند.
این گزارش ها تقریبا با همین محتوا در تمامی رسانه های ورزشی بلژیک منتشر شده است اما نکته ناراحت کننده، انعکاس آن در رسانه کشورهای دیگر از جمله پرتغال، فرانسه و حتی ساحل عاج است!
روزنامه رکورد پرتغال که به خاطر پوشش اخبار ایران در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش شناخت بیشتری از فوتبال ایران دارد، نوشته است: « ویلموتس هم به جمع شاکیان فدراسیون فوتبال ایران اضافه شد، این مربی تهدید کرد که پرونده قرارداد او با فدراسیون فوتبال ایران از طریق وکلایش در حال پیگیری است و فدراسیون فوتبال این کشور نقض آشکار قرارداد را داشته است. به نظر می‌رسد اشاره ویلموتس به تعویق حقوق پرداختی او و سایر اعضای کادر فنی تیم فوتبال ایران باشد.»
همچنین روزنامه اکیپ فرانسه نیز این خبر را بازتاب داده است و از عدم تعهد فدراسیون فوتبال ایران به قراردادی که با مارک ویلموتس بسته، خبر داده است.
چالش فدراسیون ایران با سرمربی تیم ملی حتی در کشور ساحل عاج هم که زمانی هدایت تیم فوتبال این کشور بر عهده ویلموتس بود، بازتاب داشته است. سایت «موندیال اسپورت» ساحل عاج از جمله سایت های خبری این کشور است که به حمله ویلموتس به فدراسیون ایران پرداخته است.

تگ ها


مارک ویلموتس فدراسیون فوتبال ایران فوتبال