بازخوانی انتقاد پیشکسوتان از استراماچونی

با موفقیت های پی در پی استقلال در لیگ برتر و جام حذفی و نمایش دلپذیر این تیم در جدال با تیم های مدعی سپاهان و تراکتور دیگر کمتر کسی پیدا می شود که بر خلاف هفته های ابتدایی، از این تیم انتقاد کند....

به گزارش خبرنگار مدال، تیم فوتبال استقلال این فصل از مسابقات فوتبال ایران را با سرمربیگری آندره استراماچونی ایتالیایی آغاز کرد. هرچند که این تیم در هفته های ابتدایی در لیگ ناکام بود و گل های دیرهنگامی دریافت می کرد اما از همان زمان نشان می داد استراماچونی به دنبال یک سبک بازی تهاجمی و منسجم است. 
مرور مصاحبه های هفته های ابتدایی پیشکسوتان و منتقدان استقلال نشان می دهد جو به شدت علیه این مربی ایتالیایی بوده اما به تدریج و با عملکرد خیره کننده آبی پوشان، حالا تمام منتقدان در صف تحسین کنندگان فوتبال استقلال قرار گرفته اند. 
انتقادات ابتدای فصل علاوه بر مدیریت باشگاه و هرج و مرج ساختاری، شامل رفتارهای استراماچونی و عملکرد فنی این تیم  حتی باوجود برد در جام حذفی هم می شد. در حالی که سرمربی ایتالیایی استقلال نشان داد که با صبر و پافشاری روی خواسته هایش می توان شرایط را به کلی عوض کرد.
در این گزارش مصاحبه های تعدادی از پیشکسوتان و منتقدان استقلال را بازخوانی می کنیم:
مومنی: استقلال کم رمق و بی تحرک بازی می کند
محمد مومنی درباره صعود استقلال به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی با پیروزی در وقت‌های اضافه بازی، گفت: نوع و روش بازی استقلال طرفداران را راضی نمی‌کند. این روش برای طرفدارانی که تا دیروز قهرمان بودند و تیم‌های بزرگتری را  شکست داده‌اند، قابل قبول نیست. این نوع بازی برای من به عنوان یک طرفدار خوب نیست. این نوع بازی انگیزه‌ای به سکوها نمی‌دهد. فوتبال بی‌تحرک و کم ‌رمق تداعی‌گر احساس خوب برای طرفداران استقلال نیست.

چنگیز: نمی دانم سرمربی استقلال در تمرین چه کار می کند!
عبدالعلی در خصوص عملکرد استقلال برابر ذوب آهن گفت: متأسفانه این ضعیف ترین تیمی است که در تاریخ باشگاه استقلال وجود داشته، تیمی که نتواند دو بار از گل خورده خود دفاع کرده و دو دقیقه از گل زدنش نگذشته، گل دریافت می کند نشان می دهد که مشکلات زیادی در این تیم وجود دارد که متأسفانه مسئولان تیم توان برطرف کردن آن را ندارد. شاهکار خط دفاعی آبی پوشان در فوتبال دنیا بی نظیر است. من نمی دانم آنها در تمرین چه کاری انجام می دهند و سرمربی تیم چه تمرینات ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد. آیا اصلا آنها تمرین می کنند یا فقط دور هم جمع می شوند. شرایط استقلال این روزها خوب نیست و با این شیوه ای که آنها پیش می روند مطمئنا به هیچ جا نخواهند رسید.

مختاریفر: شرایط استقلال امیدوارکننده نیست
جعفر مختاریفردرباره وضعیت استقلال گفت: متاسفانه شرایط تیم امیدوار کننده نیست و بعید می‌دانم حال تیم تا پایان نیم فصل اول خوب شود. مالکیت توپ در استقلال خوب است و گردش توپ در زمین هم قابل قبول  است. اما مشکل اینجاست که این مالکیت به خلق موقعیت ختم نمی‌شود  استقلال باید حداقل در هر بازی بالای ۱۰ موقعیت خیلی خوب گلزنی خلق کند تا سه چهارتا از آنها تبدیل به گل شود.

بیانی: مشکل استقلال تغییرات زیاد است
شاهین بیانی بعد از باخت استقلال مقابل پرسپولیس در دربی گفت: این تیم مشکلات زیادی دارد که در این جایگاه قرار گرفته است. عمده ترین مشکل تیم تغییرات زیادی است در آن صورت می‌گیرد. شما ترکیب تیم در این دربی را با ترکیب تیم در آخرین دربی مقایسه کنید و ببینید چند بازیکن مشترک می بینید؟ این منشاء مشکلات استقلال است و آنهایی که عامل این تغییرات هستند مسبب شرایط کنونی تیم هستند. ابهامات باید در استقلال حل شود. در کل این بازی تنها یک توپ پنجاه درصدی به سمت دروازه استقلال آمد و همان توپ گل شد. استراماچونی از کشوری به فوتبال ما آمده که مهد فوتبال دفاعی دنیا است اما می بینیم خط دفاعی ما آنقدر مشکل دارد که این توپ پنجاه درصدی دروازه ما را باز می کند.

نوازی: استراماچونی عصبی است!
محمد  نوازی هم در مصاحبه ای گفته بود: آبی پوشان روزهای خوبی را سپری نکردند. از دو بازی به جای ۶ امتیاز تنها یک امتیاز را از آن خود کردند و این نشان می دهد شرایط استقلال خوب نیست.استراماچونی عصبی است، بازیکنانی در تمرین با یکدیگر درگیر می شوند و جالب اینجاست که گفته می‌شود سرمربی فقط تماشا کرده و این موضوع باعث شده تا سرپرست تیم در رختکن با بازیکنان صحبت کند و از آنها بخواهد دست از این رفتارهای بچگانه بردارند.

بیشتر بخوانید:

داور ترمز استقلال را کشید

تگ ها


استقلال استراماچونی لیگ برتر نوازی بیانی مختاریفر چنگیز مومنی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال