بازيكنان بارسا و رئال امروز چه می‌خورند؟

به گزارشمدال،الكلاسيكوی امروز ساعت ۱۶:۱۵ به وقت اسپانيا (۱۸:۴۵) به وقت تهران برگزار میشود ......

به گزارش مدال، ال‌كلاسيكوی امروز ساعت ۱۶:۱۵ به وقت اسپانيا (۱۸:۴۵) به وقت تهران برگزار می‌شود. اين دومين بار است كه بارسا و رئال در اين وقت از روز در نوكمپ به مصاف هم می‌روند، اولين بار فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ بود كه با تساوی یک-یک به پايان رسيد. در برنابئو هم وقتی فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ بازی ساعت ۱۶ برگزار شد، رئال ۲ بر یک برد و زمانی هم كه ساعت ۱۳:۰۰ (به وقت محلی) انجام شد- كه فصل گذشته بود- رئال ۳ بر صفر بازنده شد.

ماهيت اين بازی و اهميت فوق‌‌العاده آن هم باعث نمی‌شود ارنستو والورده سرمربی باسلونا برنامه خود بابت اينكه بازيكنان تيم به جای هتل در خانه‌هايشان باشند را تغيير ‌دهد. رئالی‌ها كه مهمان اين بازی هستند در هتل سوفيا مستقرند.

در خانه

والورده اطمينان كامل دارد بازيكنانش آن‌قدر حرفه‌ای هستند كه برنامه‌هايی روزانه‌شان را در ساعات پيش از بازی در خانه به درستی و به دقت انجام دهند. پپ گوارديولا، تيتو ويلانووا، جراردو مارتينو و لوئيس انريكه همگی اعتقاد داشتند بازيكنان صبح روز مسابقه بايد در مجموعه ورزشی باشگاه باشند و تمرينات خاصی را انجام دهند اما والورده چنين اعتقادی ندارد.

طبق برنامه

بازيكنان بارسلونا، با برنامه‌ای مشخص در خانه‌های خود استراحت می‌كنند. در اين برنامه آنها حدود ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ صبح، صبحانه‌ای سبک می‌خورند و حدود ۱۲:۳۰ تا ۱۳:۰۰ هم ناهار می‌خورند كه برای هركدام برنامه غذايی خاصی بر اساس نسبت مصرف كربوهيدرات و پروتئين، سبزيجات و ميوه، در نظر گرفته شده است. برای مثال در برنامه غذايی ايوان راكيتيچ، مكمل غذايی گلوتامين برای ريكاوری عضلات گنجانده شده است. تونا ليساراگا، مسئول تماس مداوم با پزشكان باشگاه و سرآشپزهايی است كه بعضی از بازيكنان در خانه‌های خود دارند. آرتور بازيكن اين فصل بارسلونا در ويدئويی كه باشگاه در روز بازی مقابل بيلبائو منتشر كرد در مورد برنامه خود در روز مسابقه توضيحاتی داد: «بسته به برنامه در روز مسابقه بايد غذاهای متفاوتی بخوريم. اگر بازی ديرتر برگزار شود من گوشت می‌خورم كه خيلی دوست دارم اما اگر زود برگزار شود برنج و ماهی سالمون می‌خورم و همچنين ميوه‌هايی مثل سيب، موز، پرتقال و كمی هم آجيل.»

دو ساعت قبل از بازی

والورده قبل و بعد از تمرين ديروز جلسه‌ای برای بازيكنان گذاشت و در مورد مسائل تاكتيكی حرف زد، او در بعضی از اين جلسات از تصاوير ويدئویی استفاده نمی‌كند. امروز همه بازيكنان بايد تا قبل از ساعت ۱۴:۲۰ (يا ۱۶:۵۰ به وقت تهران) در رختكن ورزشگاه حاضر باشند يعنی تقريباً دو ساعت قبل از بازی. در اين زمان آخرين نكات تاكتيكی در مورد ال‌كلاسيكو به بازيكنان گوشزد می‌شود و تركيب ۱۱ نفر اصلی نيز اعلام خواهد شد.

داخل هتل

در مورد رئال‌مادريد طبق معمول هر سال به دليل مسائل امنيتی شديدی كه وجود دارد به نظر نمی‌رسد بخواهند زود هتل سوفيا را ترک كنند. طبق برنامه ساعت ۹ صبح، وعده صبحانه صرف می‌شود كه بسته به منوی هتل، بازيكنان می‌توانند خودشان انتخاب كنند. سپس يكسری حركات نرمشی و كششی در يكي از سالن‌های هتل برگزار می‌شود، هتلي كه متعلق به «جوردی مستره» قائم‌مقام باشگاه بارسلوناست. در سالن مخصوص نرمش و گرم كردن، آبميوه و نوشيدنی‌های تقويتی در اختيار بازيكنان قرار داده می‌شود. ساعت ۱۲، يعني چهار ساعت قبل از شروع مسابقه، بازيكنان و كادر فنی در كنار هم ناهار می‌خورند، ناهاری كه معمولاً شامل پاستا يا برنج همراه با ماهی يا گوشت و سبزيجات است. دسری از ميوه‌جات هم حتماً بعد از غذا و قبل از برگزاری جلسه تاکتیکی -كه به صورت تئوری است- صرف خواهد شد. ساعت ۱۴:۳۰ (به وقت محلی) مسافت كوتاه ۵۰۰ متری تا ورزشگاه نوكمپ با محافظت شديد پليس طی خواهد شد و بازيكنان رئال با اتوبوس به ورزشگاهی می‌روند كه جمعيت كاتالان انتظار آنها را می‌كشد.

 

تگ ها


بارسلونا لالیگا فوتبال