بازگشت آزمون به اوج/ خیز سردار برای لیگ قهرمانان اروپا

سردار آزمون با 12 گل زده در تمام رقابت‌ها بهترین گلزن نیم‌فصل دوم زنیت سنت پترزبورگ بود....

سردار آزمون با انتقال به زنیت سنت پترزبورگ روزهای خوبی را با پیراهن این تیم تجربه کرد.
به گزارش خبرنگار مدال، فصل شلوغ و سنگین سردار آزمون امروز با درخشش این بازیکن مقابل انیسی کرانویارسک به پایان رسید. این مهاجم 24 ساله در تابستان سال گذشته همراه با تیم ملی ایران در جام جهانی به میدان رفت و سپس همراه با روبین کازان در لیگ روسیه حضور یافت. و همچنین همراه با تیم ملی در زمستان سال گذشته در جام ملت‌‎های آسیا حضور یافت و پس از این بازی‌ها بود که راهی زنیت سنت‌پترزبورگ شد تا فصل را با قهرمانی در لیگ روسیه به پایان برساند.
نیمه دوم فصل 19-2018 برای سردار کاملا متفاوت بود چرا که وی پس از نمایش‌های نه چندان قابل قبول در جام جهانی، نیم‌فصل نخست خوبی را هم در روبین کازان سپری نکرده بود با این حال وی در جام ملت‌های آسیا 4 گل به ثمر رساند و در ادامه نیز در ترکیب زنیت درخشید تا خاطرات تلخ نیمه نخست فصل جاری را به فراموشی بسپارد.
سردار از زمان حضور در زنیت در 16 بازی برای این تیم در تمام رقابت‌ها به میدان رفت و تنها یک بازی را از دست داد. وی در این دیدارها 12 گل به ثمر رساند تا رکورد 0.75 گل زده در هر بازی را برای این تیم به ثمر برساند و با یک گل کمتر نسبت به آرتم زیوبا، با حضور در تنها نیمی از فصل، دومین گلزن برتر فصل زنیت لقب بگیرد.
ثبت چنین روندی در گلزنی احتمالا بیش از هر شخصی سرگئی سماک سرمربی زنیت را خوشحال کرده چرا که تا پیش از حضور آزمون در ترکیب این تیم، زنیت در 17 بازی 27 گل به ثمر رسانده بود و با اضافه شدن سردار، این آمار به 30 گل در 13 بازی رسید تا میانگین گل زده زنیت از 1.59 پیش از حضور آزمون، به 2.31  گل در هر بازی پس از اضافه شدن سردار به ترکیب این تیم برسد.
سردار این روزها امید اول زنیتی‌ها در خط حمله است و هواداران این تیم پرافتخار روسی امیدوارند با حضور آزمون فصل آینده نیز در لیگ روسیه موفق ظاهر شوند و در لیگ قهرمانان اروپا نیز روزهای خوبی را رقم بزنند.

اخبار مرتبط:
سردار آزمون: قهرمانی زنیت مهم‌تر از عنوان‌های شخصی است
سردار آزمون در رده دوم برترین گلزنان لیگ روسیه
پیروزی پرگل زنیت با گلزنی و پاس گل سردار آزمون

تگ ها


لژیونر ایرانی لژیونرها عملکرد لژیونرها سردار آزمون آزمون زنیت سن پترزبورگ سردار آزمون زنیت سن پترزبورگ فوتبال