بازگشت آلوز، به‌دنبال جام شماره ۴۷ در بارسلونا

دنی آلوز مدافع راست برزیلی به بارسلونا بازگشته تا بر میراث خود در فوتبال اسپانیا اضافه کند....

به گزارش "ورزش سه"، مدافع راست باتجربه و قدیمی بارسا در نیم فصل دوم فصل جاری می تواند به میدان برود و او به ژاوی هم تیمی قدیمی و مربی فعلی ملحق شده تا با استفاده از تجربیات بزرگ خود بتواند به بارسلونا در راه بازسازی کمک کند.

در بارسا انقلابی در حال رخ داده است. ژاوی مربی نسل جدید بازیکنان بارسلونا شده و حالا یک نام آشنا نیز به او ملحق شده است، دنی آلوز. 

ستاره برزیلی ۳۸ ساله پس از توافق نهایی و قراردادی تا پایان فصل از ژانویه قادر به همراهی بارسا در میادین خواهد بود. او اولین خرید ژاوی محسوب می شود، همانطور که سال ۲۰۰۸ اولین خرید پپ گواردیولا برای بارسا بود.

مدافع هافبک راست برزیلی بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ برای بارسا بازی کرد و شش بار فاتح لالیگا شد( ۰۹-۲۰۰۸، ۱۰-۲۰۰۹؛ ۱۱-۲۰۱۰؛ ۱۳-۲۰۱۲، ۱۵-۲۰۱۴ و ۱۶-۲۰۱۵). او طی ۸ سال بازی برای بارسا، در مجموع ۲۳ جام برد و ۴۶ جام در ویترین افتخاراتش دیده می شود. او پرافتخارتر از هر بازیکن دیگری در تاریخ فوتبال است.

 آلوز با سویا نیز فاتح ۵ جام شد. او سال ۲۰۰۲ از باهیا راهی اسپانیا شد و با نظر مونچی مدیر ورزشی سویا به این باشگاه پیوست. او شش سال در سانچس پیسخوان برای سویا بازی کرد تا اینکه سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفت راهی بارسلونا شود. او با سویا برنده دو جام یوفا شد و یک کوپا دل ری را نیز کسب کرد. به اینها دو سوپرکاپ اسپانیا و اروپا را نیز باید اضافه کرد.

جدیدترین افتخار آلوز کسب مدال طلای المپیک توکیو با برزیل است. او تمام دقایق را به میدان رفت و یک پاس گل نیز به کانیا در بازی نهایی مقابل اسپانیا هم داد تا برزیل ۲-۱ برنده شده و قهرمان شود.

در المپیک، آلوز به خوبی ثابت کرد که هنوز تمام نشده و می تواند در سطح اول فوتبال به کار ادامه دهد. توانایی های او در فاز تهاجمی، دریبل زدن و پاس های تعیین کننده می تواند در سمت راست به بارسا کمک فراوانی کند؛ ضمن اینکه او در دفاع نیز هموارع مشارکت می کند و می تواند کمک بزرگی برای مدافعان میانی بلوگرانا باشد. او با دو دهه تجربه فوتبال در سطح اول فوتبال جهان، برای ژاوی و نیروهای جوان تیم کنونی بارسا می تواند یک موهبت بزرگ باشد.

آلوز از بازگشت به باشگاهی که نیمی از جام هایش را با پیراهن آن کسب کرده، بسیار خوشحال است و در پیامش برای هواداران گفت:« در اعماق قلبم می دانستم که چنین روزی می آید. به خانه می آیم، جایی که هرگز نباید ترکش می کردم و حالا یکی از شما هستم. نمی دانم این رویا چقدر ادامه خواهد داشت ولی امیدوارم همیشه ماندگار باشد. مثل روز اول پیوستنم به بارسا هیجان زده ام و می خواهم به بازسازی بهترین باشگاه دنیا کمک کنم.»

آلوز به هم تیمی های جدید و قدیم خود مثل تراشتگن، جرارد پیکه، سرجی روبرتو، جوردی آلبا، ساموئل اومتیتیو سرخیو بوسکتس ملحق شده و از ژانویه قادر به بازی خواهد بود. او زمستان می تواند بازی شماره ۴۲۳ خود در لالیگا را انجام دهد. ۲۷۶ برد، ۷۳ مساوی و ۷۳ شکست در کارنامه او دیده می شود. از لحاظ تعداد بازی های پیروز شده در لالیگا او رتبه ۱۴ را در میان همه بازیکنان دارد. آلوز قطعا به دنبال افزودن بر تعداد این پیروزی هاست و اینکه رتبه خود را هم ترقی دهد. بدون شک او و دوست داران بارسا منتظر کسب جام شماره ۴۷ نشسته اند.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


دنیل آلوز پاری سن ژرمن بارسلونا