بازگشت استرا؛ آخرین راه‌‌حل برای استقلال

کاسه‌ی صبر هواداران استقلال دیگر گنجایش ندارد. آنها خواهان اصلاحات اساسی در باشگاهشان هستند....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در حالی که پس از برد دربی با روحیه ای مضاعف می توانست فصل طولانی را با جام به پایان ببرد و حسن ختامی شیرین داشته باشد اما با صحبت های نسنجیده مدیرعامل و البته رفتار کودکانه ی سرمربی خود در طول هفته، دست بسته وارد زمین شد تا در همان نیمه ی اول بشدت از سوی ستاره های تراکتور تنبیه شود و قهرمانی جام حذفی را با دست های خود تقدیم تیم تبریزی کند.
البته این باخت قابل پیش بینی (پس از بروز حواشی و آشکار شدن اوج اختلافات) که شاید دست عده ای را در تصمیم گیری بازتر هم کرده می تواند منشا تغییرات اساسی در تیمی باشد که دستکم باید نصف خود را محترمانه بیرون بریزد.


آبی ها که مدت هاست زمینشان بایر شده و نمی توانند در آن کِشت کنند، اگر می خواهند پس ازاین زمین لم یضرعشان محصولی بدهد باید از همین فردای شکست در مقابل تراکتور، تمام باشگاه را یک شخم حسابی بزنند. درواقع آنها به چیزی بیشتر از یک خانه تکانی اساسی نیازمندند.


البته با مشاهده ی حواشی اخیر، هواداران بینوا برای همین کار هم نمی دانند به چه کسی می توانند اعتماد کنند و جمع شدن این وضعیت فوق العاده بهم ریخته و بحرانی از پس چه کسی بر می آید. آنها واقعا سردرگم و مایوس شده اند چرا که در دعوای اسطوره ی سال های اخیر و مدیرعامل موجه تر نسبت به قبلی ها، این استقلال و آنها بودند که همه چیز را در ۴۵ دقیقه ی جهنمی از دست دادند. حتی همان دلخوشی و شیرینی کوتاه مدت برد دربی و دست بالا در کری خوانی ها.


هواداران استقلال پس از شکست در فینال حذفی به قدری از درست شدن اوضاع داخلی تیمشان مایوس شده اند که نمی دانند به کجا پناه ببرند! جالب آنکه پیشکسوتان متشخصی چون هادی طباطبایی و ستار همدانی هم از گفتنی هایشان و بی اثری دلسوزی هایشان کلافه شده اند تا زخم زبان زدن های پرویز مظلومی درین اوضاع آشفته بتازد.


حالا در چنین شرایطی کار به جایی رسیده که بازگشت (غیرقابل باور) استراماچونی تنها چیزی باشد که می تواند این پراکندگی و تیم چند تکه بودن را به اتحاد بکشاند. حتی اگر چنین اتفاقی نیافتد هواداران استقلال تکلیفشان با آنهایی که این خبر را سر زبان انداختند یکسره خواهد شد و بعید است خود آنها هم دیگر روی ادامه دادن داشته باشند.البته درصورتی که این اتفاق (بازگشت استرا) نیافتد و سعادتمند عطای صندلی مدیریت استقلال را به لقایش ببخشد بازهم‌آبی ها بعید است پیش پای فرهاد مجیدی فرش قرمز پهن کنند. 


درین شرایط بحرانی و پیچیده هواداران منتظرند درصورت عدم توافق برای بازگشت مربی محبوب ایتالیایی، استقلالی های واقعی و حرفه ای کار را در دست بگیرند و آبی ها را به روزهای اوجشان بازگردانند. نفراتی که بیشتر درک می کنند، کمتر حرف می زنند و البته شایستگی و تعصبشان را بارها نشان داده اند.


مهدی بشکنی

تگ ها


آندره آ استراماچونی استقلال تهران