بازگشت بنزما به تیم ملی؛ ستاره مغضوب چطور بخشیده شد؟

شب گذشته فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی فرانسه از سوی دیدیه دشان، سرمربی این تیم، اعلام شد و سورپرایز بزرگ دعوت دوباره کریم بنزما بود....

به گزارش "ورزش سه"، کریم بنزما، مهاجم فرانسوی رئال مادرید، پس از شش سال به تیم ملی فرانسه دعوت شد. بنزما آخرین بار در سال ۲۰۱۵ به تیم ملی کشور دعوت شده بود و پس از متهم شدن به دست داشتن در اخاذی از، متیو والبوئنا، یکی دیگر از بازیکنان تیم ملی فرانسه، دیگر هرگز به تیم ملی دعوت نشد.

در این مدت او فرصت همراهی فرانسه در یورو ۲۰۱۶ و جام جهانی ۲۰۱۸ را از دست داد.

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، در این سال ها هرگز زیر بار دعوت مجدد بنزما نرفت اما درخشش او در این فصل در ترکیب رئال مادرید بالاخره سرمربی فرانسوی را وادار کرد تا به رغم دلخوری هایی که هنوز از این بازیکن دارد، او را برای شرکت در یورو ۲۰۲۰ به تیم ملی دعوت کند.

دشان چگونه دوباره با بنزما ارتباط برقرار کرد؟

با دیداری پنهانی! کریم بنزما و دیدیه دشان با یکدیگر ملاقات کردند و صحبتی طولانی در رابطه با مسائل مختلفی که در این سالها مانع از دعوت بنزما به تیم ملی شده بود، داشتند. به نظر ساده می رسد... اما واقعا مسئله به همین سادگی بوده است. هر چند اکنون این سوال پیش می آید که چرا شش سال طول کشید تا چنین ملاقاتی ترتیب داده شود.

سرمربی فرانسه که نمی خواست جزییات بیشتری از این دیدار را فاش کند، گفت که "بدون برداشتن این گام هیچ اتفاقی در آینده رخ نمی داد." به بیان دیگر می توان گفت که سرمربی تیم قهرمان جهان و بهترین مهاجم حال حاضر کشور فرانسه در صحبتی صریح و بی پرده سنگ‌های‌شان را با یکدیگر واکندند.

چه کسی نخستین قدم را برداشت؟ این دشان در پاسخ به این سوال گفت: "مسئله مهم این بود که ما یکدیگر را دیدیم. مهم نیست که من اولین قدم را برداشتم یا او."

سرمربی فرانسه همچنین درباره اینکه آیا کریم بنزما عذرخواهی کرده است یا نه، گفت: "من حتی یک کلمه از حرف هایی که بین ما رد و بدل شد را بازگو نخواهم کرد. این فقط به ما دو نفر مربوط است."

چه کسانی از این ماجرا خبر داشتند؟

فقط دایره بسیار کوچکی از نزدیکان دشان. هیچکس دیگری از دیدار دشان و بنزما خبر نداشت. گای استفان، دستیار قدیمی و با سابقه دشان در تیم ملی فرانسه و همچنین دیگر همکاران او در تیم ملی فرانسه و چند تن از بازیکنان با سابقه و معتمد تیم ملی از جمله هوگو لوریس و رافائل واران از معدود نفراتی بودند که از این ماجرا خبر داشتند.

همچنین نوئل لگرت، رییس فدراسیون فوتبال فرانسه، نیز از این جریان مطلع بود و اکنون نیز از بازگشت بنزما به تیم ملی بسیار خرسند است. لگرت این تصمیم دشان را تصمیمی عالی خوانده است، آن هم پس از اینکه در سال ۲۰۱۵ و پس از ماجرای اخاذی دشان اعلام کرده بود که بنزما دیگر قابل انتخاب نیست و برای بازی در تیم ملی برگزیده نخواهد شد.

اوضاع در فدراسیون فوتبال فرانسه پس از اعلام این خبر چگونه بود؟

اوضاع بسیار آرام بود و همه از این اتفاق خشنود بودند. دشان به همراه دستیارانش در یک کنفرانس خبری در فدراسیون فوتبال فرانسه حاضر شد و همانطور که انتظار می رفت تمام سوالات در رابطه با بازگشت غیرمنتظره بنزما به تیم ملی بود. بر خلاف کنفرانس های خبری قبلی که دشان از هر سوال و اشاره ای درباره غیبت بنزما به شدت عصبانی می شد، این بار او واکنش متفاوتی داشت.

دشان در این باره گفت: "صحبت در این باره ممنوع نبود اما شما همیشه تقریبا همان سوالات تکراری را از من می پرسیدید. احساس می کردم که من همه این حرف ها را قبلا زده ام. قبلا بارها توضیح داده بودم که دلیلش چیست. شما حق دارید که نظر متفاوتی داشته باشید، مشکلی نیست. می توانم به شما اطمینان بدهم که این هرگز یک موضوع ممنوعه نبوده است."

آیا هیچ مسئله نامعلوم و مبهمی در این میان باقی مانده؟

البته. هر چند دشان به تمام سوالاتی که در این زمینه از او شد پاسخ داد، اما او همه چیز را بر زبان نیاورد. چه کسی اولین قدم را برداشت؟ چه زمانی این دیدار انجام شده؟ کجا؟ کریم بنزما عذرخواهی کرده؟ چه حرف های بین آنها رد و بدل شده؟  آیا سرمربی شرط و شروطی برای بنزما گذاشته؟ آیا قرار است جلسه ای هم برای رفع سوتفاهم ها بین بنزما و ژیرو برنامه ریزی شود؟ آیا با زیدان هم در این باره مشورت شد؟ و پرسش های بی پاسخ دیگر...

با بازگشت کریم بنزما چه چیزهایی تغییر خواهد کرد؟

همه چیز! همه چیز به شکلی گسترده تغییر خواهد کرد. بنزما بازیکنی مثل بقیه نیست و چهارشنبه آینده با آمادگی کامل به اردوی تیم ملی فرانسه خواهد پیوست. می توان گفت که در این فصل او به تنهایی رئال مادرید را به دوش کشیده است. او یک رهبر ذاتی و یکی از سطح بالاترین گلزنان در جهان فوتبال است. دشان می داند بازگشت او فقط به دلیل بهتر کردن آمار گلزنی تیم ملی فرانسه نیست و آنها همچنین از بنزما انتظار دارند که با آمدنش بعد دیگری به خط حمله آبی ها اضافه کند.

وضعیت خط حمله فرانسوی ها باعث نگرانی دشان نیز شده بود؛ ژیرو در چلسی به اندازه کافی بازی نمی کند و گریزمان نیز در بارسلونا با مشکلات زیادی مواجه شده است. خط حمله سه نفره ای که بنزما به همراه گریزمان و امباپه می تواند شکل دهد، می تواند تمام بدنبال کنندگان مسابقات یورو ۲۰۲۰ را به وجد بیاورد.

تگ ها


تیم ملی فرانسه دشان کریم بنزما