بازگشت دوباره فن مارویک به تیم ملی امارات

سرمربی باتجربه و کهنه کار هلندی، یک بار دیگر هدایت تیم ملی امارات را برعهده گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فدراسیون فوتبال امارات با انتشار بیانیه ای به صورت رسمی خبر از توافق مجدد با برت فن مارویک سرمربی هلندی داد تا این پیرمرد ۶۸ ساله یک بار دیگر هدایت اماراتی ها را عهده بگیرد.
فن مارویک که سابقه هدایت تیم های فاینورد، دورتموند، هامبورگ و تیم های ملی هلند، عربستان و استرالیا را در کارنامه دارد، در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۱۹ به عنوان سرمربی تیم ملی امارات انتخاب شد.


او در یازده دیداری که هدایت تیم ملی امارات را برعهده داشت، در ۶ بازی به پیروزی رسید، در ۴ مسابقه شکست خورد و در یک دیدار نیز به تساوی دست یافت.


اما نتایج کسب شده توسط فن مارویک مورد تأیید اماراتی ها نبود و در ۴ دسامبر ۲۰۱۹، اتحادیه فوتبال امارات متحده پس از شکست ۴ بر ۲ در برابر تیم ملی قطر، در بیست و چهارمین دوره جام خلیج فارس، این سرمربی کهنه کار را از کار اخراج کرد.


حالا و پس از گذشت یک سال، اماراتی ها خورخه لوئیز پینتو را از سمتش اخراج کردند و نیمکت تیمشان را دوباره به برت فن مارویک هلندی سپردند. پینتو در ۳ دیدار دوستانه ای که هدایت امارات را برعهده داشت، به یک پیروزی دست یافت و در دو دیدار شکست خورد تا از سمتش برکنار شود.


تیم ملی امارات در رقابت های مقدماتی جام جهنی ۲۰۲۲ با تیم های ویتنام، مالزی، تاییلند و اندونزی همگروه است و با ۶ امتیاز از ۴ بازی، در رده چهارم گروه قرار دارد.

تگ ها


امارات تیم ملی امارات برت فان مارویک پیشکسوت هلند فوتبال