بازگشت ستاره‌های انگلیس به تنظیمات کارخانه!

تیم ملی انگلیس یک بار دیگر با شکست در ضربات پنالتی فرصت موفقیت را از دست داد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی انگلیس اگرچه شروع فوق العاده ای در مقابل تیم ملی ایتالیا داشته و با گل دقیقه دوم لوک شاو از حریف پیش افتاد، اما در نهایت بازی به تساوی کشیده شد و این آتزوری بود که در ضربات پنالتی به برتری دست یافت. سه شیرها در سه دهه اخیر بارها در ضربات پنالتی شکست خورده بودند و این اتفاق در فینال یورو ۲۰۲۰ تکرار شد.

تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۱۹۹۰ و یورو ۱۹۹۶ مقابل آلمان، در جام جهانی ۱۹۹۸ برابر تیم ملی آرژانتین، در یورو ۲۰۰۴ و جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل تیم ملی پرتغال و در یورو ۲۰۱۲ در دیدار برابر همین تیم ملی ایتالیا در ضربات پنالتی شکست خورده بود. البته انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۸ بر این طلسم قدیمی غلبه کرده و در ضربات پنالتی موفق به غلبه بر تیم ملی کلمبیا شده بود. اما این طلسم شوم دوباره در فینال یورو ۲۰۲۰ تکرار شد و انها باز هم فرصت موفقیت را در این بخش از دست دادند.

بسیاری از هواداران از عملگرد گرت ساوت گیت برای انتخاب بازیکنان پنالتی زن تیم ملی انگلیس در مسابقه فینال انتقاد کرده و سپردن پنالتی های حساس دیداری به این بزرگی به بازیکنان جوانی چون مارکوس رشفورد، بوکایو ساکا و جیدون سانچو را اشتباه تلقی کردند. جالب اینجاست هر سه این بازیکنان به عنوان بازیکن تعوضی وارد میدان شده بودند و حتی به نظر می رسید دلیل ورود رشفورد و سانچو فقط زدن پنالتی بوده است.

تگ ها


تیم ملی انگلیس