بازگشت فاتحان آتزوری به خانه؛ جام واقعا به رم رفت! (عکس)

تیم ملی ایتالیا پس از قهرمانی در یورو ۲۰۲۰ و فتح این جام باری دومین بار در تاریخ خود، صبح امروز به رم بازگشت....

به گزارش "ورزش سه"، بازیکنان ایتالیا بامداد امروز پس از پیروزی دراماتیک برابر انگلیس در فینال یورو ۲۰۲۰ در ضربات پنالتی به ایتالیا بازگشتند.

ایتالیا در این بازی اما خیلی زود و در دقیقه ۲ دروازه خود را باز شده دید! در همان دقایق ابتدایی بازی ضد حمله بازیکنان انگلیس با ارسال کیه‌ران تریپیر به روی دروازه همراه شد و لوک شاو با یک ضربه والی دروازه ایتالیا را باز کرد تا نتیجه ۱-۰ شود. اما لئوناردو بونوچی در نیمه دوم مسابقه موفق شد کار را به تساوی بکشد تا ضربات پنالتی سرنوشت قهرمان یورو را مشخص کند. دوناروما در ضربات پنالتی درخشان ظاهر شد و توانست دو پنالتی بازیکنان انگلیس را بگیرد.

مارکوس راشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا بازیکنانی بودند که نتوانستند پنالتی های خود را برابر ایتالیا تبدیل به گل کنند تا آتزوری با فتح جام در ومبلی بلافاصله به ایتالیا باز گردد و این قهرمانی را جشن بگیرد.

روبرتو مانچینی و جورجو کیه‌لینی، مربی و کاپیتان تیم ملی ایتالیا، در حالی که جام را بالا گرفته بودند از هواپیما پیاده شدند و لئوناردو بونوچی و دیگر ستاره های آتزوری نیز به دنبال آنها از پله های هواپیما پایین آمدند و همگی در حال و هوای جشن و سرور بودند و با شادمانی فریاد می کشیدند.

جورجو کیه‌لینی و لئوناردو بونوچی، دو ستاره تاثیرگذار ایتالیا در یورو ۲۰۲۰، شب گذشته یک عکس سلفی از خود در حالی که جام را بینشان گذشته بودند منتشر کردند.

مانچینی پس از پیروزی ایتالیا در ضربات پنالتی ضمن تمجید از شاگردانش گفته بود: "آنها خوب کار کردند. ما بلافاصله پس از شروع بازی گل خوردیم و به دردسر افتادیم، اما از آنجا به بعد بر بازی سلطه داشتیم.

بچه ها عالی بودند. نمی دانم دیگر چه بگویم. این قهرمانی برای همه مردم و هواداران بسیار مهم بود.

خیلی خوشحالیم که خوب بازی کردیم و بازی را بردیم. امیدوارم هواداران هم در حال حاضر جشن گرفته باشند."

صدها هوادار در بیرون هتل بازیکنان تیم ملی ایتالیا در شهر رم به استقبال آنها رفتند. این نخستین قهرمانی ایتالیا در یک تورنمنت مهم پس از قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ بود.

لئوناردو بونوچی، زننده گل تساوی ایتالیا در دیدار فینال، پس از مسابقه مقابل دوربین ها فریاد کشید: "جام به رم می آید!" (اشاره به شعار It’s coming home انگلیسی ها و پاسخ It’s coming Rome ایتالیایی ها)

او همچنین در مصاحبه پس از مسابقه خود خطاب به هوادارن انگلیسی گفته بود: "هنوز باید کلی پاستا بخورید! آنهامی خواستند جام را به انگلیس ببرند اما ما کسانی هستیم که جام را با هواپیما به رم می بریم."

بونوچی همچنین آشکار کرد که چقدر از اینکه سرود ملی ایتالیا پیش از شروع بازی توسط هواداران انگلیس هو شده است، عصبانی شده: "ما قدرتمند هستیم، صدای ما بلندتر از هر سوت و صدای مزاحمی است.

در حین گرم کردن به هم تیمی هایم گفتم بیایید گوش هایمان را ببندیم و همانطور که بلدیم بازی کنیم.

این تیم در ۳۴ بازی شکست نخورده، ما تیم محشری هستیم! این یک لذت دیوانه وار است... خیلی به ما خوش می گذرد."

این دومین قهرمانی ایتالیا در یورو بود، آتزوری اولین بار در سال ۱۹۶۸ قهرمان اروپا شده بود، اما انتظار انگلیس برای قهرمانی در این تورنمنت همچنان ادامه دارد...

تگ ها


تیم ملی ایتالیا روبرتو مانچینی یورو ۲۰۲۰ جورجیو کیه لینی فوتبال جهان لئوناردو بونوچی فوتبال