بازگشت قطبی به فوتبال ایران شایعه است!

افشین قطبی و مدیران شیجیاژوانگ تنها به صعود و حضور در سوپرلیگ چین فکر میکنند و پیشنهادهای اینچنینی نمیتواند آنها را برای رسیدن به این هدف از هم جدا کند ......

 افشین قطبی و مدیران شیجیاژوانگ تنها به صعود و حضور در سوپرلیگ چین فکر می‌کنند و پیشنهادهای اینچنینی نمی‌تواند آنها را برای رسیدن به این هدف از هم جدا کند. بنابراین حضور قطبی در لیگ ایران منتفی است. او فعلا با مربیگری در شرق آسیا خو گرفته و در چین هم دنبال کسب موفقیت‌هایی جدید است تا بازار کاری ویژه و مهم به دست بیاورد.
یک روز گزینه مربیگری سپاهان است و روز دیگر خبر از حضور او روی نیمکت نفت آبادان شنیده می‌شود. این اخبار یا بهتر بگوییم شایعه‌هایی است که درباره فعالیت دوباره افشین قطبی در ایران وجود دارد و البته چندان هم منطقی نیست. قطبی پس از هدایت تیم ملی ایران، به شرق آسیا رفت و تا امروز همانجا مانده و هرگز خارج از این محدوده مربیگری نکرده است. او 3 فصل سرمربی شیمیزو اس پالس در جی لیگ بود، یک فصل هدایت فنی بوریرام را برعهده داشت و حالا هم دومین فصل حضور در شیجیاژوانگ را سپری می‌کند.
در ایران انگار مدیران باشگاه‌ها دست روی دست می‌گذارند، در دفتر خود چای می‌خورند و به یکباره نام یک مربی را صدا می‌زنند تا او را به ایران بیاورند و قراردادی با او بنویسند و امضا کنند. برای آنها بررسی شرایط گزینه مربیگری‌شان، انگار که اهمیتی ندارد و در اولویت نیست. فقط نام‌ها را بر زبان می‌آورند و آنها را گزینه می‌کنند. درست مثل افشین قطبی که در کوران مسابقات است و البته نامش میان گزینه‌های مربیگری سپاهان و نفت آبادان. آبان 96 بود که افشین قطبی پس از پشت سر گذاشتن یک فصل موفق و کسب رتبه سوم لیگ 2 چین همراه با شیجیاژوانگ، با پیشنهاد تمدید قرارداد مواجه شد.
مالک باشگاه چینی، قطبی را به دلیل جوانگرایی در تیم و معرفی بازیکنان گمنام به فوتبال این کشور تمجید کرد و البته قرارداد جدیدی پیش روی او گذاشت. قراردادی برای فصل جدید و با هدف صعود به سوپرلیگ چین. همان جایی که اسکار، لاوتزی، کاناوارو و هالک حضور دارند.
شیجیاژوانگ این روزها همراه با قطبی 9 بازی انجام داده و 14 امتیاز به دست آورده. 3 برد، 5 تساوی و یک شکست در کارنامه این تیم ثبت شده و رده هشتم در اختیارش قرار گرفته. امتیاز شیجیاژوانگ البته نزدیک به تیم‌های صعود کننده است. این تیم با میجوهاکا که صدرنشین است 5 امتیاز و با ووهان زال که در رده دوم ایستاده فقط 4 امتیاز اختلاف دارد. یعنی می‌تواند به آینده، موفقیت در این لیگ 30 هفته‌ای و در نهایت کسب مجوز صعود امیدوار باشد.
یکی از مواردی که مدیران باشگاه شیجیاژوانگ را به ادامه همکاری با قطبی علاقه‌مند کرده، تعداد بازیکنان خارجی این تیم است. قطبی فصل قبل با تیمی به رده سوم رسید که هرگز بازیکنان خارجی در آن بازی نمی‌کردند. این فصل هم تنها 3 بازیکن به نام‌های میلینوویچ از بوسنی، ماپوکو از کنگو و ماتیوس ناسیمنتو از برزیل سهمیه بازیکنان خارجی شیجیاژوانگ را تشکیل می‌دهند. این یعنی قطبی توانسته همراستا با خواسته مسوولان باشگاه حرکت کند و البته تیمی مدعی بسازد.
با توجه به شرایط این روزهای شیجیاژوانگ، نه قطبی قصد ترک این باشگاه را دارد و نه مدیران اجازه می‌دهند او قراردادش را زیر پا بگذارد و مربیگری تیمی جدید در ایران یا هر کجای آسیا را برعهده بگیرد. قطبی و مدیران شیجیاژوانگ تنها به صعود و حضور در سوپرلیگ چین فکر می‌کنند و پیشنهادهای اینچنینی نمی‌تواند آنها را برای رسیدن به این هدف از هم جدا کند.
بنابراین حضور قطبی در لیگ ایران منتفی است. او فعلا با مربیگری در شرق آسیا خو گرفته و در چین هم دنبال کسب موفقیت‌هایی جدید است تا بازار کاری ویژه و مهم به دست بیاورد.

تگ ها


فوتبال