بازگشت قهرمان سابق کشتی آزاد در 41 سالگی

قهرمان سابق کشتی آزاد ایران در ۴۱ سالگی سودای بازگشت به روی تشک را در سر می پروراند ......

قهرمان سابق کشتی آزاد ایران در ۴۱ سالگی سودای بازگشت به روی تشک را در سر می پروراند.

به گزارش مدال، در حالی که کشتی ایران در سال های اخیر دچار پوست اندازی نسبی شده و غیبت نفراتی مثل حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ نیز همین موضوع را نشان می دهد، فردین معصومی در ۴۱ سالگی در اندیشه بازگشت به تشک کشتی است.

این آزادکار باتجربه که سابقه قهرمانی در آسیا و نایب قهرمانی در جهان را دارد، چند سالی است که دیگر کشتی نمی گیرد و به مربیگری روی آورده است. او که هدایت تیم ملی کشتی ساحلی را برعهده داشت، یکی، ۲ دوره هم به عنوان مربی به تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان دعوت شد و در کنار رسول خادم کار کرد.

معصومی که تا چند سال قبل سودای تصاحب دوبنده تیم ملی را در سر داشت، حالا اعلام کرده با کاهش حدود ۴۰ کیلوگرمی وزنش می خواهد در مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد که قرار است بعد از مسابقات جهانی ۲۰۱۸ و در آبان ماه برگزار شود، شرکت کند.
فردین معصومی با تایید این خبر به "ورزش سه" می گوید: «من در مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان مربی کنار تیم ملی بودم؛ اما امسال دیگر دعوت نشدم. به همین خاطر چون در بحث مربیگری مشغول نبودم، چند ماهی است که تمریناتم را آغاز کردم و حدود ۴۰ کیلوگرم وزنم را پایین آوردم. الان وضعیت بدنم خوب است و تا یک ماه دیگر آماده تر می شوم. می خواهم در مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ کشتی بگیرم.»

این کشتی گیر باتجربه می گوید از شکست در این سن و سال نمی ترسد: «امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم و با آمادگی کامل روی تشک بیایم؛ اما اگر شکست خوردم، اتفاق بدی نمی افتد. می خواهم ببینم اگر بدنم جواب می دهد که بازهم کشتی را ادامه دهم و تمریناتم را به صورت جدی تر دنبال کنم.»

تگ ها


کشتی