بازگشت مردان آهنین در سال ۱۴۰۰

بعد از چند سال وقفه قرار است بار دیگر مسابقات مردان آهنین برای انتخاب قویترین مرد ایران برگزار شود....

به گزارش "ورزش سه"، رقابت قویترین مردان ایران با نام مسابقه مردان آهنین در دو دهه با توجه به پخش تلویزیونی علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده؛ اگرچه چند سالی است مسابقات قویترین مردان در سکوت خبری برگزار می شود و دیگر خبری از پخش تلویزیونی هم نیست.


بعد از تغییر و تحولاتی که در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رخ داد، در اسفندماه ۹۹ پانزدهمین دوره مسابقات قویترین مردان ایران برگزار شد؛ رقابت هایی که از سایت و اپلیکیشن آنتن نیز به صورت زنده برای علاقه مندان پخش شد.


حالا در تقویمی که فدراسیون بدنسازی و کمیته قویترین مردان برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته، قرار است در خردادماه بار دیگر مسابقه مردان آهنین احیا شده و تدابیری برای پخش تلویزیونی آن هم در نظر گرفته شود.


روز گذشته اولین جلسه کمیته قویترین مردان با حضور مهدی فاطمی، مهدی شیردل، بابک قضیانی، علیرضا ظرفچی و ابراهیم کمانی و با هماهنگی فرامرز خودنگاه رییس کمیته قویترین مردان و پیمان ماهری پور مسئول داوران این کمیته برگزار شد.


در این نشست اعضا بعد از بحث و بررسی پیرامون تمامی مسائل، به این نتیجه رسیدند که مسابقات مردان آهنین در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم در تاریخ ۵، ۶ و ۷ خردادماه سال ۱۴۰۰ به میزبانی شهر سیرجان در استان کرمان برگزار شود.


طبق اعلام کمیته قویترین مردان، مسابقه مردان آهنین در پنج آیتم و به شرح زیر برگزار خواهد شد:


۱-اسکات تعادلی ۴۷۰ کیلوگرم ۱۵ متر
۲-دمبل ۹۰ کیلوگرم، اکسل ۱۵۰ کیلوگرم
۳-حمل گونی ۱۲۰ کیلوگرم ۲ عدد ۱۰ متر و بین پا ۲۸۰ کیلوگرم ۷ متر
۴-هل دادن سورتمه ۳۵۰ کیلوگرم، دو عدد ۱۰ متر رفت و برگشت
۵- گوی ۱۶۰، ۱۸۰ و ۲۰۰ کیلوگرم با فاصله ۱۱۰ سانتی متر


به نظر می رسد با توجه به احیای مسابقه مردان آهنین بار دیگر شاهد حضور چهره های مطرح و قدرتمند این رشته در این رقابت ها باشیم. حتی ورزشکارانی که در مسابقات حرفه ای قویترین مردان هم حاضر می شوند و اخیرا دو تن از آن ها عنوان پنجمی جهان را هم کسب کرده اند، احتمالا برای شرکت در مسابقه مردان آهنین وسوسه خواهند شد.

تگ ها


پرورش اندام بدن سازی