بازگشت مقتدرانه حسین نوری بعد از ابتلاء به کرونا

برترین فرنگی‌کار وزن ۸۷ کیلوگرم رقابتهای انتخابی تیم ملی در حالی توانست به این موفقیت دست یابد که چندی پیش روزهای پرخطری را در اثر ابتلا به کرونا پشت سر گذاشت....

به گزارش خبرنگار مهر، هر چند پرونده رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای مدعیان دستیابی به دوبنده تیم ملی مدتهاست بسته شده و نفرات برتر این پیکارها مشخص شدند، اما یکی از فرنگی‌کاران برتر این میدان، کار بزرگی را انجام داد.

حسین نوری نفر نخست رقابتهای انتخابی وزن ٨٧ کیلوگرم کشتی فرنگی در شرایطی موفق به کسب پیروزی شد که چند ماه قبل روزهای تلخ و سیاهی را به دلیل ابتلاء به کرونا پشت سر گذاشت. وخامت حال حسین نوری در آن روزها به حدی بود که حتی پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری هم امید زیادی به بهبودی کامل وی نداشتند و اگر حمایت و همت فدراسیون کشتی و متولیان ورزش و تلاش پزشکان نبود، امکان اتفاقات تلخ‌تری برای فرنگی کار ملی پوش کشورمان وجود داشت.

هر چند او توانست این روزهای پرخطر را پشت سر بگذارد، اما بسیاری از پزشکان و مربیان تیم ملی در همان روزها معتقد بودند نوری برای بازگشت به میدان باید مدت طولانی به درمان و تمرینات سبک بپردازد و اصلاً مشخص نیست آینده ورزش حرفه‌ای او چه خواهد شد. اما حسین نوری دوباره روی پاهای خود ایستاد و با اراده‌ای قوی و عزمی جدی به تمرین مشغول شد. تمریناتی که در نهایت منجر به بازگشت موفقیت آمیز او به میدان شد و با درخشش در رقابتهای انتخابی تیم ملی به بار نشست.

حسین نوری دارنده مدال برنز کشتی فرنگی قهرمانی جهان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: بعد از بیماری سختی که داشتم فقط با چند جلسه تمرین و حضور در یک اردوی تیم ملی خودم را به انتخابی رساندم. خوشبختانه با وجود شرایطی که داشتم نیز توانستم نتیجه خوبی بگیرم. البته خیلی سعی کردم فشار زیادی در این مصاف انتخابی به خودم وارد نکنم و به همین دلیل تلاش کردم تا مسابقه را مدیریت کنم و در نهایت به پیروزی برسم.

نوری در خصوص سطح فنی و آمادگی رامین طاهری به عنوان حریفش در دیدار انتخابی گفت: رامین از کشتی‌گیران خوب و توانمند ایران و جهان است و سال‌هاست با یکدیگر کشتی می‌گیریم. به همین دلیل شناخت بسیار خوبی از کشتی هم داریم و شاید همین موضوع باعث شد تا مصاف ما زیاد افت و خیز نداشته باشد. هر چند که بسیار خوشحالم دستم به عنوان نفر برتر این مصاف بالا رفت و توانستم بازگشتی موفقیت آمیز را به عرصه ملی داشته باشم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نوری فرنگی‌کار وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی و دارنده مدال‌های برنز جهان ۲۰۱۷ و طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اوایل تیرماه امسال به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا با مشکلات شدید تنفسی به بیمارستان منتقل شد که مدت نسبتاً طولانی بستری بود و سپس بعد از ترخیص، همچنان دوران نقاهت و درمان را در منزل سپری کرد.

تگ ها


حسین نوری کشتی فرنگی انتخابی تیم ملی