بازگشت پیکان پس از ۱۵ سال اتفاق بزرگی است

تیم بسکتبال باشگاه پیکان پس از ۱۵ سال فعالیت خود را از سر گرفته و با هدایت عاشور محمد گل محمدی روز چهارشنبه در اولین مسابقه لیگ دسته اول برابر پاس ناجای کرمانشاه قرار می‎گیرد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی باشگاه پیکان، عاشور محمد گل محمدی سرمربی تیم بسکتبال پیکان در آستانه شروع مسابقات لیگ دسته یک بسکتبال  باشگاههای کشور ابتدا در خصوص روند آماده سازی این تیم گفت:ما از ۹نهم آبان کارمان را شروع کردیم و در دو سه هفته ابتدائی به شناسائی بازیکنان و جذب آنها پرداختیم. نسبت به تیم های دیگر که از مرداد تمرین را شروع کرده بودند کار ما دیرتر آغاز شد. با مساعدت و پیگیری های دکتر اکبر محمدی مدیرعامل باشگاه پیکان که یک چهره ورزشی و آشنا به رشته های مختلف است توانستیم در آن زمان مجوز حضور در مسابقات را کسب کنیم و تیم را ببندیم که جا دارد از ایشان و همگی همکارنشان که تمام تلاش خود را کردند تشکر کنم. در نهایت روند آماده سازی خوبی را گذراندیم و با برنامه ریزی، تمرینات توپی و بدنسازی منظمی که داشتیم در آستانه آغاز مسابقات می توانم بگویم از آمادگی خوبی برای حضور در فصل جدید برخورداریم.

سرمربی پیکان درباره هدف گذاری تیم بسکتبال این باشگاه در لیگ پیش روی افزود:با توجه به اینکه دیرتر از بقیه تیم ها شروع کردیم با بودجه ای معقول و منطقی تیم را بستیم و تلاش بر این بود که بهترین عملکرد را در جذب بازیکن داشته باشیم. شاید در نگاه اول چون سال اول حضورمان است سعی بر تثبیت تیم در لیگ بخشی از اهدافمان بود اما هر چه پیش رفت با کامل شدن تیم و ادامه روند خوب تمرین اکنون می‌توان نیم نگاهی هم به صعود به لیگ برتر داشت و البته این به شرایط تیم های دیگر نیز بستگی دارد زیرا برخی از تیم های دسته یک بازیکن خارجی جذب می کنند که خیلی در روند نتیجه گیری تاثیرگذار است. بازیکنان ما جوان و با انگیزه هستند و مهم حمایت باشگاه برای داشتن نماینده در لیگ بسکتبال بود که با اراده ای که وجود داشت تحقق یافت. تمام تلاش خود را خواهیم کرد که با ارائه بهترین عملکرد نماینده خوب و شایسته ای برای پیکان و همچنین شرکت بزرگ ایران‌خودرو باشیم.

وی در خصوص شکل مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال اظهار داشت:مسابقات لیگ دسته یک با حضور بیش از ۶۰ تیم در دو گروه شمال و جنوب و یا به اصطلاح بسکتبال کنفرانس شمال و جنوب برگزار میشود. ما در کنفرانس شمال متشکل از ۸گروه که از این ۸ گروه ۷ تا ۴ تیمی و ۱ گروه ۵ تیمی است قرار داریم که در مجموع ۳۳ تیم حضور دارند. در دور اول به صورت رفت و برگشت در گروه خودمان بازی میکنیم تا ۲ تیم برتر هر گروه به مرحله پلی آف را یابند. از ۱۶ تیم مرحله پلی اف با بازی‌های ضربدری ۴ تیم برتر کنفرانس شمال انتخاب و با تیم های منتخب کنفرانس جنوب بازی می کنند تا در نهایت ۲ تیم به لیگ برتر راه پیدا میکنند. راه بسیار سختی پیش رو داریم و امیدواریم از آن سربلند خارج شویم.

عاشور گل محمدی در پایان اظهار داشت:از باشگاه بزرگ پیکان تشکر میکنم که بعد از غیبت ۱۵ ساله در لیگ بسکتبال با اعتماد به کادر ما دوباره به این رشته بازگشت و به نوعی رسالت خود را در بها دادن به جوانان علاقمند و مستعد ورزش پرطرفدار بسکتبال انجام داد.به نظرم این اتفاق بسیار خوب و بزرگی است که با موفقیت این تیم و رسیدن به نتیجه مطلوب می‎تواند مفید و ارزشمند باشد.

تگ ها


لیگ برتر بسکتبال بسکتبال