بازگشت کرونا به چین و احتمال لغو بازی‌های ساحلی ۲۰۲۰

شیوع دوباره ویروس کرونا در چین که حتی منجر به لغو فعالیت‌های ورزشی در پایتخت این کشور شده، در مورد برگزاری قطعی بازی‌های ساحلی ۲۰۲۰ هم اما و اگرهایی ایجاد کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، ویروس کرونا که منشا آن به چین نسبت داده شده، موج جدیدی از بحران در این کشور ایجاد کرده در حالی که طی هفته های اخیر شیب شیوع و گستردگی این ویروس بسیار کُند شده بود و منعی هم برای فعالیت های عادی چینی ها و از سرگیری آنها نبود.

بازگشت کرونا به چین و گزارش مواردی جدید از ابتلا به این ویروس که مقامات کمیسیون ملی بهداشت چین هم آنها را تایید کرده اند اما باعث تصمیم گیری های جدید و اعمال دوباره محدودیت در رفت و آمدها شده است به طوری که برخی بازهای محلی و مناطق مسکونی به شکل ویژه ای قرنطینه و مدارس و مهدهای کودک تعطیل شده اند.

البته اکثر موارد شناسایی شده از ابتلا به ویروس کرونا در چین به پکن نسبت داده شده است. تصمیمات اخیر و اعمال محدودیت چینی ها هم برای این شهر بوده است. این تصمیمات بعضا جنبه ورزشی دارند به طوری که استفاده از وسایل ورزشی عمومی در پایتخت چین ممنوع شده و فعالیت های فوتبال هم تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمده است.

این در حالی است که چینی ها تا چندماه دیگر میزبان بازی های ساحلی آسیا هستند. قرار است این بازی ها آذرماه سال جاری در شهر سانیا برگزار شود. مقامات ورزش چین مصرانه پیگیر اقدامات لازم برای برگزاری این بازی ها هستند و حتی به صورت مستمر و مرتب با کشورهای شرکت کننده و از جمله ایران هم در ارتباط هستند اما بازگشت کرونا به چین ابهاماتی در مورد برگزاری به موقع این بازی ها ایجاد کرده است.

درست است که فعلا پکن محل اصلی بازگشت کرونا به چین است و به غیر از دو مورد از استان های دیگر، گزارشی از دیگر استان ها نشده است اما به ویژگی های این ویروس و قابلیت فراگیری جهانی، انتقال دوباره آن به دیگر شهرها و استان های چین را محتمل کرده است.

بنابراین بعید نیست که شورای المپیک آسیا در مورد بازی های ساحلی و برگزار شدن یا نشدن آن در موعد مقرر، تصمیم گیری جدیدی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، ۸ تا ۱۶ آذرماه زمان مقرر برای برگزاری ششمین دوره بازی های ساحلی آسیا است.

شنا و واترپلو، دو و میدانی، بسکتبال سه به سه، هندبال ساحلی، کبدی ساحلی، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، وودبال ساحلی، دوگانه (شنا و دو)، دراگون بت، پاراگلایدر، قایقرانی بادبانی و موج سواری بادبانی، کوهنوردی، موج سواری، کشتی ساحلی و قایق موتوری رشته‌هایی هستند که دوره جدید بازی های ساحلی با حضور ورزشکاران آنها برگزار خواهد شد.

قرار است ایران  در ۱۰ رشته فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، هندبال ساحلی، کشتی ساحلی، سنگنوردی، کبدی ساحلی، دوومیدانی، شنا، واترپلو  و بسکتبال سه نفره نماینده داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

کرونا و تغییر در محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان

تعلیق فعالیت‌های ورزشی در چین

 

 

تگ ها


بازی‌های ساحلی آسیا چین ویروس کرونا کرونا