بازیهای استقلال وسط خورشید برگزار می شود!

استقلال باید برای سومین بار طی ۳۳ روز به گرم ترین نقاط ایران سفر کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سازمان لیگ برنامه ی بازی عقب افتاده ی استقلال را اعلام کرد که طی آن آبی پوشان باید در تاریخ ۶ مرداد به بوشهر سفر کنند تا در مقابل پارس جنوبی قرار بگیرند. پس از کشمکش بین استقلال و سازمان لیگ در مورد به حد نصاب رسیدن تعداد کرونایی های آبی پوشان، بالاخره این استقلالی ها بودن که توانستند به کمیته انضباطی ثابت کنند که تعدا افراد مبتلا به کرونا در این تیم به حد نصاب ۲۵ درصد رسیده است. حالا و طبق برنامه ای که سازمان لیگ اعلام کرده، شاگردان مجیدی باید ششم مرداد به جم سفر کنند و مقابل پارس جنوبی قرار بگیرند. نماینده ی جم که پس از استعفای هومن افاضلی، سکان هدایت تیمش را به سیروس پورموسوی سرمربی سابق فولاد و استقلال خوزستان سپرده است، در نخستین دیدار تحت هدایت سرمربی جدید خود دست به کار بزرگی زد و شهرخودروی مدعی کسب سهمیه را از پیش روی برداشت. این زنگ هشداری است برای مجیدی و شاگردانش تا بدانند بازی سختی را در جم پیش روی دارند. 


با از سرگیری مسابقات فوتبال پس از کرونا، استقلال در اولین دیدار خود به اهواز سفر کرد تا در چهارم تیر ماه مقابل فولاد قرار بگیرد. آن بازی که در گرمای بالای ۴۰ درجه ی این شهر برگزار شد، با شکست تلخ آبی پوشان همراه شد تا آنها علاوه بر از دست دادن ۳ امتیاز مهم و حیاتی، با اخراج ۲ بازیکن و سرمربی خود، مقابل سایپا نیز به مشکل بخورند.


 دو روز پیش بود که شاگردان مجیدی برای دیدار با صنعت نفت عازم آبادان شدند و بازی در دمای ۴۲ درجه را تجربه کردند. تجربه ای که پایان خوشی برای آنها داشت و توانستند ۳ امتیاز را از چنگ شاگردان بهنام سراج درآورند. اما این پایان سفرهای استقلالی ها به مناطق گرمسیر کشور نبود. آبی های پایتخت باید ششم مرداد به جم سفر کنند. البته آب و هوای جم بسیار خنک تر از اهواز و آبادان است. طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی، در شب دیدار استقلال و پارس، دمای هوای بین ۳۳ تا ۳۵ درجه را خواهد داشت که دمای بهتری نسبت به آبادان است. 


اما این پایان سفرهای استقلالی ها به نقاط گرمسیر نخواهد بود. چرا که شاگردان مجیدی باید برای دیدار با شاهین نیز به بوشهر سفر کنند که هوای گرمتری نسبت به جم دارد. هنوز سازمان لیگ تاریخ دقیق برگزاری آن دیدار را اعلام نکرده ولی استقلالی ها باید خود را برای دمایی چند درجه گرمتر از شهر جم آماده کنند.


شاید این از بدبیاری های تیم مجیدی بود که به دلیل شیوع کرونا، ادامه ی لیگ به دل تابستان افتاد و آنها در این گرمای وانفسا، چهار دیدار خود مقابل فولاد، صنعت نفت، پارس و شاهین را باید در گرمای خرماپزون جنوب برگزار کنند ولی چیزی که مشخص است اینست که راه آسیا برای فرهاد، از دل کوره ی داغ گرمای تابستان می گذرد و مجیدی تا کسب سهمیه، چهار فینال پیش روی دارد که دوتای آن با گرما و نمایندگان بوشهر است و دو فینال دیگر با رقیبان مستقیمش، یعنی سپاهان و شهرخودرو. 


البته نباید از یاد برد که استقلال در مرحله ی یک چهارم نهایی جام حذفی با سپاهان دیدار دارد و در صورت پیروزی در آن مسابقه می تواند خودش را به جمع تیم های حاضر در مرحله ی نیمه نهایی برساند. سه تیم دیگر حاضر در این مرحله نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس و تراکتور هستند. این نکته ی عجیب و محتمل را نیز در نظر بگیرید که در صورت صعود آبی پوشان به مرحله ی نیمه نهایی، امکان برخورد استقلال با نفت وجود دارد و اگر این اتفاق رخ دهد و استقلال الزاما به مسجد سلیمان سفر کند، جمع دیدارهای استقلال در جنوب، جمع خواهد شد!

بیشتر بخوانید:

خروج قطعی سپاهان از مسیر قهرمانی/شانس کم استقلال، تراکتور و فولاد

پیوند عجیب و غریب استقلال با جنوب در اوج گرما !

 

 

تگ ها


پارس جنوبی جم استقلال تهران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال