بازیکنان انگلیس هم به جمع معترضان ملحق می‌شوند

بازیکنان تیم ملی انگلیس نیز قصد دارند به گروه های معترض به شرایط برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ملحق شوند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از یک دهه پیش که در کمال تعجب اعلام شد جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار می شود، همیشه اعتراضاتی در مورد نقض قوانین حقوق بشر در این کشور وجود داشته است. در سال های اخیر بارها تصاویر و فیلم هایی در مورد شرایط تلخ و دشوار زندگی کارگران در قطر برای مهیا کردن شرایط برگزاری جام جهانی و ساخت و ساز استادیوم های جدید منتشر شده که با اعتراضات شدید جامعه جهانی نیز مواجه شده است.

اما هر چه بیشتر به زمان آغاز جام جهانی نزدیک می شویم، این اعتراضات رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد. در ماه های اخیر شاهد واکنش بازیکنان تیم ملی آلمان، هلند و نروژ به نقض قوانین حقوق بشر در کشور قطر بوده ایم و حالا بازیکنان تیم ملی انگلیس نیز قصد دارد در روزهای پیش رو مواضع انتقادآمیز خود در این رابطه را اعلام کنند.

ستاره های انگلیس به زودی جلسه ای را برنامه ریزی می کنند تا درباره اقدامات برای ابراز نگرانی در مورد نقض حقوق بشر در قطر صحبت کنند. در واقع بازیکنان تیم ملی انگلیس تا پیش از قطعی شدن صعود به جام جهانی تصور می کردند که واکنش در این رابطه مغرورانه و اشتباه خواهد بود.

اما حالا که صعود سه شیرها به جام جهانی ۲۰۲۲ قطعی شده، آنها قصد دارند در این مورد موضع خود را مشخص کنند. ممکن است واکنش بازیکنان تیم ملی انگلیس در قالب انتشار یک بیانیه و یا مانند بازیکنان هلند پوشیدن البسه ای با پیام های اعتراض آمیز باشد.

تگ ها


تیم ملی انگلیس فوتبال جهان فوتبال