بازیکنان ناراضی استقلال که نیمکت‌نشین شدند/7 چهره پشت خط خریدهای جدید

گروهی از بازیکنان استقلال که در نیم فصل اول بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند،در نیم‌فصل دوم با خطر بازی نکردن مواجه هستند....

گروهی از بازیکنان استقلال که در نیم فصل اول بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند،در نیم‌فصل دوم با خطر بازی نکردن مواجه هستند.

به گزارش مدال، اگر به کمی عقب‌تر برگردیم کدام یک از بازیکنان استقلال دیگر حاضر نیستند با این تیم قرارداد ببندند؟ استقلال با خریدهای جدیدی که داشته شرایط متفاوتی نسبت به نیم‌فصل نخست پیدا کرده و چند بازیکن این تیم کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. استقلال با شرایطی متفاوت نسبت به نیم‌فصل نخست در لیگ برتر حضور پیدا کرده و خریدهای خارجی جدید این تیم برخلاف خریدهای ابتدای فصل، از بهترین بازیکنان آنها هستند. اضافه شدن ۳ بازیکن خارجی بعلاوه امید نورافکن و داریوش شجاعیان، ترافیک را در این تیم به شدت بالا برده و حالا رسیدن به ترکیب ثابت این تیم واقعاً سخت شده است. به همین جهت هستند بازیکنانی که در نیم فصل اول بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند اما در نیم‌فصل دوم با خطر بازی نکردن مواجه هستند.

میلاد زکی‌پور یکی از این بازیکنان است. این بازیکن که در ۱۳ بازی از ۱۵ بازی آبی‌پوشان در نیم‌فصل نخست حضور داشت و یکی از پرکارترین بازیکنان این تیم بود، در نیم فصل دوم تنها در دو بازی اول و دوم حضور داشته و در ۴ بازی اخیر آبی‌پوشان حتی دقیقه‌ای بازی نکرده است. روح‌ا... باقری یکی از شاخص‌ترین بازیکنانی است که میزان بازی‌اش در نیم‌فصل دوم نسبت به نیم‌فصل اول تفاوت فاحشی دارد.
باقری در ۱۲ بازی از ۱۵ بازی نیم‌فصل نخست به میدان رفت اما این بازیکن در نیم‌فصل دوم هنوز فرصت بازی پیدا نکرده است. فرشاد محمدی مهر هم در ۸ بازی از نیم‌فصل اول به‌عنوان بازیکن ثابت و ذخیره فرصت بازی پیدا کرده بود و ۵۰۰ دقیقه در زمین بود، هنوز در نیم‌فصل دوم فرصت بازی پیدا نکرده است.
فضا برای مرتضی تبریزی از اواخر نیم‌فصل اول تنگ شده بود اما شرایط این مهاجم باتجربه در نیم‌فصل دوم بدتر هم شد. تبریزی در نیم‌فصل دوم دو بار در ترکیب ثابت قرار گرفت که در هر دو بازی تعویض شد، دو بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت و در دو بازی هم فرصت بازی پیدا نکرد. با توجه به موجودی فعلی استقلال، شاید طبیعی باشد نفراتی مثل قائدی، میثم تیموری، رضا آذری و سجاد آقایی هم در نیم‌فصل دوم فرصت زیادی برای بازی نداشته باشند.
به این ترتیب هفت بازیکن استقلال در نیم‌فصل دوم کاملا بیکار شده‌اند. حتی بازیکنان جوانی که به نظر می‌رسید شرایط خوبی در استقلال پیدا کرده‌اند در لا به لای خریدهای جدید استقلال فرصتی برای عرض اندام ندارند و فعلا بیکار هستند.
شاید در بین تمام بازیکنانی که نام آنها مطرح شد، زکی‌پور ناراحت‌تر از بقیه باشد چرا که مثل فصل پیش این امید نورافکن بود که شرایط بازی کردن را از او گرفت و این بازیکن را به نیمکت‌نشین مطلق تبدیل کرد. حالا این بازیکنان باید در انتظار فرصتی باشند برای کنار رفتن رقبا. شاید هم استقلال می‌توانست از ابتدای امر در خرید بازیکن بیشتر تامل کند تا به این نحو بازیکنان بزرگ او روی نیمکت ننشینند.