بازیکنی جذب و جدا نخواهد شد/ تغییرات جدید چالش برانگیز است

سرمربی تیم والیبال سیرجان با تاکید بر اینکه تغییرات جدید چالش برانگیز است گفت: بهترین شیوه برگزاری مسابقات جدول ۱۵ تیمی است....

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال، برای دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان ایران تصمیم گرفته است که بنا به درخواست اکثریت باشگاه‌ها، برگزاری رقابت‌ها به صورت متمرکز در تهران، برگزار شود. بر این اساس، دور برگشت مرحله مقدماتی، از هشتم دی‌ماه با ورود تیم‌ها به تهران آغاز می‌شود و مسابقات هفته نخست دور برگشت مرحله مقدماتی، روز سه‌شنبه نهم دی‌ماه در دو سالن خانه والیبال و فدراسیون برگزار خواهد شد.

محمدرضا تندروان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تغییر تصمیم فدراسیون و برگزاری رقابت‌های دور برگشت به صورت متمرکز در تهران گفت: بهترین روش برای برگزاری مسابقات لیگ برتر، شیوه رفت و برگشت است اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط حاکم بر کشور تغییراتی در شیوه معمول برگزاری مسابقات اعمال شد. در ابتدا فدراسیون مسابقات را با شیوه رفت و برگشت آغاز کرد اما در ادامه شاهد ابتلای برخی از تیم‌ها و بازیکنان به ویروس کرونا بودیم.

سرمربی تیم والیبال فولادسیرجان ادامه داد: ابتلای برخی از تیم‌ها و بازیکنان به کرونا باعث شد تا هفته‌های پایانی دور رفت به شیوه متمرکز برگزار شود. شاید تیم‌هایی که در حال حاضر مدعی هستند که رقابت‌ها در دور برگشت باید به شیوه VNL برگزار شود، بیشترین آسیب را از ویروس کرونا در مرحله رفت دیده‌اند. فکر می‌کنم بهترین روش در حال حاضر روشی است که امتحان خود را پس داده است. زمانی که یک شیوه آزمون و خطا شده و نتیجه‌ای نیز در پی داشته، بسیار سخت می‌توان روی گزینه دیگر رفت و دلیل آن نیز بیماری کرونا است.

سرمربی تیم والیبال فولادسیرجان درباره شیوه برگزاری مسابقات با توجه به حضور ۱۴ تیم در مسابقات گفت: بهترین روش جدول ۱۵ تیمی است. همانطور که در دور رفت انجام شد. اگر بخواهند تغییراتی اعمال کنند وارد چالش جدیدی خواهند شد. باید با همان شیوه ۱۵ تیمی مسابقات را ادامه دهند و تیم‌ها در طول مسابقات دو هفته استراحت داشته باشند تا ریکاوری خوبی صورت گرفت.

وی افزود: اگر بتوانند مسابقات را در سه سالن برگزار کنند که عالی است اما بعید می دانم. در غیر این صورت باید از همان روش ۱۵ تیمی دور رفت استفاده کنند.

تندروان درباره تقویت تیمش در نیم فصل رقابت‌ها، اظهار داشت: تمرینات خود را آغاز کرده‌ایم. نه بازیکنی از تیم جدا خواهد شد و نه قصد جذب بازیکنی را داریم.

تندروان در خاتمه خاطرنشان کرد: تیم تمرینات خود را پیگیری می‌کند، شرایط خوب و نرمالی داریم و منتظر اعلام برنامه از سوی کمیته رویدادها هستیم تا حریف نخست خودر ا بشناسیم. خوشحالم که همه بسیج شدند تا رقابت‌های لیگ ادامه داشته باشد و این برای ما که در حال تلاش هستیم، خوشایند است.

تگ ها


والیبال تیم والیبال فولاد سیرجان محمدرضا تندروان ویروس کرونا