بازیکنی که از مراسم عروسی به تیم ملی رفت

زمانی که یک مربی محلی نمایش او با توپ را در مراسم عروسی پسرعمویش تماشا کرد ، دست سرنوشت نقش برجسته ای را در آینده ذهب اسلام امیری بازی کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وبسایت فیفا گزارشی را به اسطوره فوتبال افغانستان و چگونگی رسیدن او به پیراهن تیم ملی این کشور پرداخته است. در این گزارش که به زندگی اسلام امیری که  در تیم هندی گوکولام کرالا بازی می کند  می پردازد آمده :" پسر عموی او که در در تیم شعا بازی می کرد مربی اش را به مراسم دعوت کرد . مربی او اما وقتی دید چند نوجوان بیرون از عروسی با توپ بازی می کنند توجهش جلب شد و او را به باشگاه برد. در اولین بازی رسمی اسلام امیری ، کارشناسان فوتبال افغانستان استعداد این بازیکن را تحسین می کنند و این در حالی است که او فقط پانزده سال سن دارد.


حضور او در تیم ملی افغانستان در سال ۲۰۰۵ و از رقابت های قهرمانی جنوب آسیا آغاز شد زمانی که او ۱۵ سال و ۹ ماه و ۱۸ روز داشت و اولین بازی ملی اش را برابر تیم مالدیو انجام داد. این یک رکورد ملی است که هنوز پابرجاست.


پس از هشت سال امیری در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ این بار با بازوبند کاپیتانی در میدان ظاهر شد چرا که او نقش مهمی در صعود افغانستان به عنوان تیم اول منطقه ای خود داشت. او همچنین کاپیتان تیمش در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ هم بود.


کاپیتان تیم ملی افغانستان پس از رسیدن به رکورد ۵۲۳ بازی ملی ، به یک افسانه در فوتبال این کشور بدل شد. او اولین بازیکن افغان بود که توانست در فوتبال خارج از این کشور بازی کند. ذهیب اسلام امیری در سال ۲۰۱۱ پس از پیوستن به تیم بمبئی در فوتبال هند پا در دنیای حرفه ای گذاشت و تبدیل به محبوب ترین بازیکن فوتبال کشورش شد.

بیشتر بخوانید:

آغاز فوتبال در ویتنام با حضور۳۰ هزار تماشاگر!

موضع سازمان لیگ در مورد محرومیت آبی و قرمز

تگ ها


افغانستان فوتبال