بازیکن دوپینگی خونه‌به‌خونه: با دکتر تیم برای مصرف مکمل مشورت کردم

سیدمحمد میری بازیکن تیم فوتبال خونه به خونه بابل دیروز اعلام شد که توسط ستاد مبارزه با دوپینگ از تاریخ ۲۷ دی ماه ۹۶ تا ۲۶ تیر ماه ۹۷ به دلیل استفاده از ماده ممنوعه متیل هگزان محروم شد ......

 سیدمحمد میری بازیکن تیم فوتبال خونه به خونه بابل دیروز اعلام شد که توسط ستاد مبارزه با دوپینگ از تاریخ ۲۷ دی ماه ۹۶ تا ۲۶ تیر ماه ۹۷ به دلیل استفاده از ماده ممنوعه متیل هگزان محروم شد. او در گفت‌وگو با ایسنا درباره دوپینگش اظهار کرد: از محرومیت من سه ماهی می‌گذرد. من در بازی مقابل شهرداری تبریز تست دوپینگ دادم که ۲۷ دی ماه به من اعلام کردند که در تستم ماده ممنوعه وجود دارد و فرصت دارم تا از خودم دفاع کنم. من از ستاد مبارزه با دوپینگ تشکر می‌کنم که به من اجازه دفاع کردن از خودم را دادند و فهمیدند که در این قضیه بی‌گناه هستم. محرومیت‌های دوپینگ از دو سال آغاز می‌شود تا چهار سال اما وقتی دفاعیات و مدارک من را دیدند به حق رای دادند و تنها شش ماه محروم شدم. من در این مدت خیلی تحت فشار بودم که این محرومیت به دو سال تبدیل نشود. در این مدت صحبت‌های مردم و اطرافیان من را خیلی اذیت کرد البته کسانی بودند که در کنار من اعتماد کافی به من داشتند و به من کمک کردند.
بازیکن خونه به خونه در پاسخ به این سوال به چه دلیل ماده ممنوعه متیل تهگزان را مصرف کرد، گفت: شما خودتان می‌دانید که اکثر فوتبالیست‌ها مکمل استفاده می‌کنند و همه پروتئین می‌خورند. من هم یک مکمل از یک مربی بدنسازی که یکی از بازیکنان به من معرفی کرده بود گرفتم و آن را مصرف کردم. من این پروتئین را قبل از مصرف به دکتر تیم و حتی داروخانه نشان دادم که مطمئن شوم ماده ممنوعه در آن نیست که آنها گفتند در این مکمل هیچ ماده ممنوعه‌ای وجود ندارد. من هم به حرف آنها این مکمل را مصرف کردم. من به این خاطر به آنها نشان دادم که انگلیسی بلد نبودم که بخواهم نوشته‌های روی مکمل را ترجمه کنم. این توضیحات را من به ستاد مبارزه با دوپینگ ارائه دادم و وقتی آنها فهمیدند که مکملی که من مصرف کردم قاطی داشته به من تخفیف دادند. آنها مکمل را بررسی کردند و فهمیدند که مواد داخل آن تغییر یافته است.
بازیکن خونه به خونه ادامه داد: محرومیت من تا تیرماه است ولی پیش از اتمام محرومیت می‌توانم تمریناتم را آغاز کنم. البته من قراردادم با خونه به خونه پایان می‌یابد و باید ببینم در کدام باشگاه به فوتبالم ادامه می‌دهم.
میری در پایان درباره وضعیت خونه به خونه برای دیدار مقابل استقلال تهران در فینال جام حذفی تصریح کرد: خدا را شکر شرایط تیم خوب است اما هشت بازیکن فیکس ما در اختیار تیم نیستند. من محروم هستم، روح‌الله باقری هم به خاطر دو کارته شدن در بازی مقابل استقلال خوزستان فینال را از دست داد. حمید دیوسالار، مهدی حنیفی و سجاد عاشوری به خاطر مصدومیت در اختیار تیم نیستند. من فکر می‌کنم تنها از بین این بازیکنان حمید دیوسالار به بازی فینال برسد البته نمی‌گویم که استقلال بازی راحتی در فینال جام حذفی دارد. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی را در فینال جام حذفی به نمایش بگذاریم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال