۱۰ بازیکن دیگر باید بروند تا مسی تمدید کند!

قرارداد لیونل مسی با بارسا تمدید نشده چرا که بارسلونا با مشکل نقض فیرپلی مالی روبرو است....

به گزارش "ورزش سه"، آینده لیونل مسی در بارسلونا همچنان مبهم است. چند روز پیش به شکل رسمی قرارداد او با بارسا پایان یافت و پس از ۲۱ سال مسی دیگر هیچ تعهدی به باشگاه کاتالان ندارد ولی خوان لاپورتا رئیس باشگاه در مصاحبه های اخیر خود همواره تاکید کرده است که مسی ماندنی است و تنها به دنبال راه حلی برای ثبت نام او در فهرست باشگاه هستند.

در واقع مشکلات مالی عدیده بارسا و خطر نقض فیرپلی مالی باعث شده تا قرارداد جدید مسی نهایی نشود. بارسلونا باید تعدادی از بازیکنانش را بفروشد یا از دستمزد بسیاری از بازیکنانش کسر کند تا بتواند نام لیونل مسی را در فهرست خود به ثبت برساند که البته کار ساده ای نخواهد بود.

لالیگا برای باشگاه ها بودجه ای معین در مورد دستمزدها تعیین کرده و در بارسلونا از این حیث دچار مشکل هستند. این بودجه برای بارسا از ۳۴۷ میلیون یورو به ۱۶۰ میلیون یورو کاهش پیدا کرده است و بارسا باید هر طور شده یا بازیکنانش را بفروشد یا از دستمزدشان به میزان بسیار زیادی کسر کند.

طبق ادعای موندودپورتیوو، حداکثر ۱۰ بازیکن دیگر از بارسا باید بروند تا باشگاه بتواند قرارداد مسی را تمدید کرده و در لالیگا ثبت کند. تاکنون کنراد، تودیبو، جونیور فیرپو، متئوس فرناندز و فرانسیسکو تریناکئو از بارسا رفته اند. سه بازیکن اول قطعی فروخته شدند، با متئوس فسخ یکطرفه شد و ترینکائو نیز به وولوز قرض داده شده و دستمزدش را باشگاه انگلیسی تقبل کرده است.

بارسا که تاکنون اریک گارسیا، ممفیس دیپای، سرخیو آگوئرو و امرسون رویال را جذب کرده، باید ۹ تا ۱۰ بازیکن دیگر را نیز از فهرست خود به هر طریقی خارج کند تا جا برای لیونل مسی باز شود.

ساموئول اومتیتی، میرالم پیانیچ، فیلیپ کوتینیو، عثمان دمبله، آنتوان گریزمان، نتو، کارلس آلنیا، مارتین براثیویت و سرجی روبرتو همگی نامزدهای جدایی از بارسا هستند ولی انتقال برخی از آنها مثل دمبله که مصدوم شده، به سادگی نخواهد بود.

از میان این بازیکنان جدایی آنتوان گریزمان و سرجی روبرتو با توجه به دستمزد بالایی که دریافت می کنند، بسیار حیاتی خواهد بود و به نظر می رسد که از سوی باشگاه به زودی به این دو اعلام خواهد شد که باید به دنبال تیمی دیگر برای خود باشند.

تگ ها


آنتون گریزمان سرجی روبرتو لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال