۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن باید به تیم خود برگردند

فریبرز محمودزاده، مدیر کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ گفت: هر بازیکنی که به‌عنوان سرباز در یک یگان خدمتی حضور دارد باید بلافاصله بعد از اتمام دوران خدمت سربازی‌اش به باشگاه تحت قرارداد خود برگردد....

فریبرز محمودزاده، مدیر کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ گفت: هر بازیکنی که به‌عنوان سرباز در یک یگان خدمتی حضور دارد باید بلافاصله بعد از اتمام دوران خدمت سربازی‌اش به باشگاه تحت قرارداد خود برگردد.

به گزارش مدال، فریبرز محمودزاده در گفت‌و‌گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران درباره وضعیت سه بازیکن سرباز تیم ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: در مورد وضعیت بازیکنان سرباز در لیگ برتر باید بگویم هر بازیکنی که به‌عنوان سرباز در یک یگان خدمتی حضور دارد باید بلافاصله بعد از اتمام دوران خدمت سربازی‌اش به باشگاه ثابت و تحت قرارداد خود برگردد. این مسئله در مورد سه بازیکن سرباز ذوب‌آهن یعنی احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی مهدی‌پور هم صدق می‌کند.
وی افزود: اگر یگان خدمتی برای بازیکن سرباز اضافه خدمت نیز در نظر بگیرد بازیکن در دوره اضافه خدمت نمی‌تواند دیگر برای آن باشگاه بازی کند و باید به قرارداد خود با باشگاه قبلی متعهد باشد.
مدیر کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: سازمان لیگ اجازه تخلف را به هیچ باشگاهی در این زمینه نخواهد داد.
محمودزاده ادامه داد: حضور این سه بازیکن سرباز ذوب‌آهن در تراکتورسازی و بازی آنها در فصل گذشته برای تیم تبریزی کاملاً قانونی بوده و هیچ تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است، زیرا این بازیکنان به‌عنوان سرباز در یگان مربوطه خدمت مقدس سربازی را طبق قوانین مصوب جمهوری اسلامی ایران و مجوزهای صادره از سوی ستاد کل نیروهای مسلح انجام دادند. ذکر این نکته هم ضروری است که در دو فصل اخیر مجوزهای لازم از سوی این ستاد برای باشگاه تراکتورسازی به صورت سالانه درباره جذب و استفاده  بازیکن سرباز صادر شده و برای فصل 99-98 نیز باید ابتدا مجوز از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای جذب بازیکن سرباز صادر شود. فصل گذشته براساس مصوبه ستاد نیروهای مسلح تراکتورسازی مجاز به جذب پنج بازیکن سرباز بود.
مدیر کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ گفت: تصویب قوانین خدمت مقدس سربازی مربوط به نهادهای بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران است که همه باید به این قوانین احترام بگذاریم و فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و باشگاه ذوب‌آهن نیز در همین راستا این سه بازیکن را در اختیار باشگاه تراکتورسازی قرار داد که بعد از اتمام خدمت سربازی‌شان باید به باشگاه ذوب‌آهن برگردند.

بیشتر بخوانید:

گزارش تصویری از مراسم معارفه مصطفی دنیزلی

 

 

تگ ها


ذوب آهن بازیکنان سرباز ذوب آهن مدیر کمیته نقل انتقالات سازمان لیگ لیگ برتر خلیج فارس فوتبال