۷ بازیکن که با جام از فوتبال خداحافظی کردند؛ قهرمانی کسب و کار من است

بررسی ۷ بازیکن که در روز آخر حضورشان در زمین چمن توانستند جام کسب کنند و با افتخار خداحافظی کنند....

به گزارش مدال، روز گذشته اشلی کول رسما از فوتبال خداحافظی کرد. او که در حدود ۲۰ سال در دنیای حرفه‌ای مشغول بود روزهای خوبی در چلسی داشت و روزهای بدی را هم در اواخر دوران فوتبالش گذراند. فوتبال ورزش فراز و نشیب است. بازیکنان برخی روزها را در اوج می‌گذرانند و برخی روزها افول می‌کنند. ۷ بازیکن مهم دنیای فوتبال که در اوج خداحافظی کردند را باهم مرور می‌کنیم.
دیوید بکهام
این اسطوره انگلیسی در ۶ ماه آخر از ۲۱ سال حضور موفق خود در فوتبال، توانست به همراه ال‌ای‌گلکسی MLS CUP را به خانه ببرد و بلافاصله با پاریسن‌ژرمن قهرمان شود. او حقوق ۶ ماه آخر خود در پاریس را به یک بنیاد خیریه واگذار کرد. فوتبال‌دوستان هیچ‌گاه اشک‌های بکهام در آخرین بازی پاریسن‌ژرمن در هنگام تعویض را از خاطر نخواهند برد.
ژابی آلونسو
او که دوبار توانسته فاتح لیگ قهرمانان شود در سال ۲۰۱۷ و در حالی‌که هفدهمین جام دوران حرفه‌ایش را در بایرن تصاحب کرده بود خداحافظی‌اش از فوتبال را اعلام کرد. آلونسو پیشتر به همراه رئال توانسته‌ بود لادسیما را فتح کند.
پاتریک ویرا
شاید کسی به خاطر نداشته باشد اما آخرین بازی رسمی ویرا، فینال اف‌ای کاپ سال ۲۰۱۱ با لباس منچسترسیتی بود که باعث شد سیتیزن‌ها به یک جام معتبر در ۳۵ سال گذشته‌شان برسند. او در دیدار فینال به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد و نوزدهمین جام رسمی‌اش را فتح کرد.
فیلیپ لام
یکی از بهترین بازیکنان تاریخ آلمان که در طول دوران بازی‌اش در همه‌جای زمین بازی کرده بود در فصل ۱۷-۲۰۱۶ و در سن ۳۳ سالگی خداحافظی‌اش از فوتبال را رسما اعلام کرد. او موفق شد در پایان فصل مذکور پنجمین بوندس‌لیگای پیاپی را کسب کند. او در ۳۰ سالگی هم خداحافظی‌اش از تیم ملی را رسما اعلام کرده بود.
پل اسکولز
اسکولز ۲ بار از فوتبال خداحافظی کرد و هر دوبار هم در اوج بود. او که جزو بازیکنان کلاس ۹۲ فرگوسن بود تصمیم گرفت در پایان فصل ۲۰۱۱ که منچستر توانست پرافتخارترین تیم جزیره شود از فوتبال خداحافظی کند اما ۶ ماه بعد به زمین چمن برگشت تا این بار در پایان فصل ۱۳-۲۰۱۲ و در حالی که یازدهمین قهرمانی لیگ برتر را کسب می‌کرد با زمین چمن وداع کند.
اریک کانتونا
مهاجم فرانسوی یونایتد که در ترکیب یونایتد می‌درخشید و البته حاشیه‌های فراوانی هم داشت در سال ۹۷ به طور ناگهانی خداحافظی‌اش را اعلام کرد. او تنها ۳۰ سال سن داشت و ۴ لیگ برتر را در ۵ فصل فتح کرده بود.
یوهان کرایف
فصل آخر حضور کرایف در زمین چمن بسیار عجیب گذشت. او که از کودکی عضو تیم آژاکس بود به دلیل عدم دریافت پیشنهاد از این تیم در اقدامی عجیبی به رقیب اصلی آژاکس یعنی فاینورد پیوست. کرایف در فاینورد هم موفق بود و با ۱۱ گل خود و نمایش‌های تاثیرگذارش به آن‌ها کمک کرد تا در فصل ۸۳-۱۹۸۳ لیگ هلند را فتح کنند.

بیشتر بخوانید:

۵ لحظه مهم فوتبالی اشلی کول؛ باسابقه‌ترین مدافع چپ تاریخ سه شیرها

 

تگ ها


گزارش اختصاصی دیوید بکهام یوردی کرایف منچستر سیتی منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال