بازی با ایران و عراق؛ اعلام وضعیت قرمز در کره

هم گروه شدن کره جنوبی با ۴ تیم از خاورمیانه باعث نگرانی شدید مسئولان فوتبال این کشور شده است....

به گزارش "ورزش سه"، کره جنوبی با هدایت پائولو بنتو در دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ با ایران، امارات، عراق، سوریه و لبنان همگروه شده است. هر ۴ تیم متعلق به خاورمیانه هستند و به این ترتیب در مقایسه با کره از مزیت بزرگی برخوردارند. هر کدام از این تیم ها برای مقابله با یکدیگر نیاز به طی مسافت هوایی طولانی ندارند ولی شرایط برای کره متقاوت خواهد بود.

کره هر بار برای مصاف با یکی از این تیم ها باید رنج پروازهای طولانی را تحمل کند. از کره تنها پرواز مستقیم برای امارات وجود دارد و مثلا برای دیدار برابر ایران باید ابتدا به دوبی پرواز کرد و سپس راهی تهران شد.

از آنجایی که سوریه و عراق شرایط میزبانی را ندارند، کره باید در انتظار مشخص شدن وضعیت میزبانی آنها در کشوری ثالث باشد اما این هم چیزی را تغییر نخواهد داد و در هر صورت پروازی طولانی مدتی دیگر در پیش است. پیش بینی بر این است که عراق و سوریه، دو کشور قطر یا امارات را به عنوان میزبان معرفی کنند و در این صورت نیز پروازی ۹ ساعته در پیش خواهد بود.

شرایط برای بازیکنان شاغل در لیگ های کره، ژاپن و چین برای وفق دادن خود با معضل جت لگ دشوار است و این قضیه برای بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی نیز مشابه است.

سون هیونگ مین(تاتنهام)، اوی ژو هوانگ(بوردو) و هی چان هوانگ(لایپزیش) برای هر بار طی این مسافت طولانی باید یک ماشین به عنوان پاداش دریافت کنند(اظهارنظر شخصی نویسنده کره ای).

بر اساس رنگینگ فیفا، کره در سید دوم قرعه کشی قرار داشت و در واقع یا باید در گروه ایران قرار می گرفت یا ژاپن. هر تیم در ماه های سپتامبر، اکتبر، نوامبر، ژانویه، فوریه و مارس دو بازی انجام خواهد داد و سرنوشت تیم های صعود کننده در سال ۲۰۲۲ مشخص می شود. کره بازی اول را در خانه برگزار خواهد کرد و سپس باید در خانه حرف خود به میدان می رود.

این در حالی است که ایران به عنوان سرگروه ابتدا در خانه، سپس در زمین حریف، زمین حریف، خانه، زمین حریف، زمین حریف، خانه، خانه، زمین حریف و خانه بازی خواهد داشت. ایران در ۴ بازی آخر خود سه بازی را میزبان خواهد بود که می تواند بسیار به سود این تیم باشد. کره در صورت سرگروهی، قطعا می توانست شرایط را به سود خود و بهتر مدیریت کند اما اکنون مسئولان فوتبال کره باید برنامه ریزی بسیار دقیقی برای کاهش اثرات مخرب مسافرت های طولانی به خاورمیانه داشته باشند.

ایران، عراق، لبنان و امارات برای بازی با یکدیگر حداکثر پروازی سه ساعته را در پیش دارند که از این حیث شرایط کاملا بهتری نسبت به کره خواهند داشت. یکی از مسئولات فدراسیون فوتبال کره در این رابطه می گوید:« برنامه بازی های مان به گونه ای است که باید تحقیقات مفصلی داشته باشیم. واقعا اهمیت دارد که شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم که کمترین آسیب به بازیکنان برسد. معتقدم این یک آزمون بزرگ برای پائولو بنتو خواهد بود.»

کره در اولین بازی باید به مصاف عرق برود و یک برد خانگی الزامی است. در سفر به لبنان نیز کره نمی تواند به تساوی فکر کند و محکوم به کسب پیروزی در بازی دوم خود است.

ایران اما کارش را از بازی در زمین عراق آغاز می کند. هر دو تیم در دور قبل نیز همگروه بودند و برابر یکدیگر یک برد نیز کسب کردند. ایران برای رسیدن به دور نهایی دشواری زیادی داشت و در نهایت با کسب ۴ برد متوالی در ۴ بازی آخر خود بود که توانست به عنوان تیم اول صعود کند. بدون شک دو بازی نخست برای ایران و کره حائز اهمیت خواهد بود و هر دو سعی خواهند کرد در ماه سپتامبر تیم اول گروه باشند.

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی کره جنوبی تیم ملی عراق کره جنوبی عراق فوتبال