بازی در خوزستان به صلاح نیست/ اختلافات به استقلال ضربه می زند

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: خوزستان در شرایط بسیار بدی قرار دارد و رفتن استقلال به این شهر برای دیدار برابر فولاد یک خودکشی است....

محسن گروسی در گفتگو با خبرنگار مهر و در مورد شروع دوباره لیگ برتر گفت: فوتبال یک بازی جذاب و پربیننده است. روز به روز بر طرفداران آن افزوده می شود اما متأسفانه شرایط این روزها به گونه ای است که خطر در کمین بازیکنان و عوامل اجرایی ورزشگاه ها است. قرار است در شروع دوباره لیگ نوزدهم استقلال در خوزستان به مصاف فولاد برود. این روزها می شنویم که استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط برای مردم آن استان سخت است، بنابراین برگزاری دیدار استقلال و فولاد آن هم در اهواز و در این وضعیت بد، یک خودکشی است و اعتقاد دارم باید یا بازی برگزار نشود، یا در استانی انجام گیرد که شرایط آن خوب باشد و آسیبی به بازیکنان نرسد.

پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد اختلافاتی که این روزها بین مدیران فعلی و سابق استقلال به وجود آمده، گفت: این اختلاف بیشتر از اینکه مدیران را با یکدیگر درگیر کند، به استقلال ضربه می زند. متأسفانه حرف هایی بر زبان جاری می شود که مسائل داخلی باشگاه به بیرون درز پیدا کرده و همه متوجه می شوند که چه اتفاقاتی در باشگاه رخ داده و این مسئله برای عده ای که همیشه به دنبال ضربه زدن و سوءاستفاده هستند، بسیار خوب است و آنها دیگر دست از این سوژه برنمی دارند تا بتوانند جوِ استقلال را بیش از پیش به هم بریزند.

وی ادامه داد: هر کسی که به استقلال می آید تلاش می کند این تیم موفق باشد اما این موضوع دلیل بر این نیست که بخواهیم بعد از رفتن، مسائل درون تیمی را علنی کرده و حرف هایی را بگوییم که زیبنده باشگاه استقلال نیست.

گروسی در مورد صحبت های مدیرعامل اسبق استقلال که برخی پیشکسوتان را مورد توهین قرار داده بود، گفت: تحت هر شرایطی حرمت بزرگان استقلال باید رعایت شود. آنها سالها برای این تیم زحمت کشیدند، بدون اینکه به دنبال سوءاستفاده یا چشمداشتی باشند. آن روزی که امثال جباری برای استقلال بازی می کردند، برخی مدیران اصلا نمی دانستند فوتبال یعنی چه. پس بهتر است حرمت پیشکسوتان حفظ شده و اختلافات کنار گذاشته شود تا استقلال به آرامش رسیده و لیگ را بدون دغدغه آغاز کند.

وی در پاسخ به این سئوال که در پایان لیگ نوزدهم که خیلی هم پرحاشیه و به درازا کشیده شده است، چه تیمی قهرمان خواهد شد، گفت: در حال حاضر شرایط پرسپولیس از همه بهتر است. آنها با اختلاف ۱۰ امتیازی که دارند، تا حدودی از نظر روحی و روانی آرامش دارند اما باید بدانند فوتبال هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. امکان دارد همین تیم هایی که همه فکر می کنند پرسپولیس به راحتی آنها را می برد، از سرخپوشان تهرانی امتیاز بگیرند، بنابراین هنوز هم تیم های دوم تا چهارم جدول برای قهرمانی شانس دارند و می دانند اگر اتفاقات فوتبالی در این ۹ هفته رخ دهد، به طور حتم تغییرات جالبی در بالای جدول به وقوع خواهد پیوست.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان و در خصوص صحبت های برخی مدیران باشگاه که حاضر نیستند تیم هایشان لیگ را ادامه دهند، گفت: باید به آنها هم حق بدهیم، این روزها شرایط خوب نیست، ویروس کرونا دوباره بیشتر شده و این می تواند خطرات بسیاری داشته باشد، بنابراین یا باید لیگ را کلا تعطیل کنیم یا اینکه با انجام واقعی پروتکل های بهداشتی که در تمام دنیا انجام می شود، لیگ را برگزار کنیم و فقط به دنبال این نباشیم که بازی ها را به پایان رسانده و جام را به یک تیم بدهیم، زیرا در این شرایط جانِ انسان ها و سلامتی آنها از هر چیزی مهمتر است.

تگ ها


محسن گروسی تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال استقلال تهران استقلال خوزستان