بازی دو سر برد آقای مدیرعامل؛ عرب یک گام تا استعفا

ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس پس از مدت‌ها سکوت در دو برنامه تلویزیونی حضور یافت تا به نوعی پیش از جدایی از جمع سرخ‌ها شرایط را به نفع خود بهبود ببخشد....

به گزارش مدال و به نقل از آی‌اسپورت، اظهار نظر داورزنی معاون وزیر مبنی بر اینکه تکلیف مدیریت و هیات مدیره پرسپولیس این هفته مشخص می‌شود و مصاحبه علی پروین مبنی بر اینکه اجازه نمی‌دهیم همچون قبل از قوطی مدیرعامل انتخاب کنند و بیرون بیاورند نشان می‌دهد تغییرات مدیریتی در پرسپولیس حتمی است. در چنین شرایطی عرب هم آگاهانه و با برنامه‌ریزی در برنامه‌های تلویزیونی حضور یافته و بعد از یک ماه سکوت ضمن ارائه گزارش عملکرد در مواردی که از او انتقاد می‌شود به ویژه جدایی برانکو، به دفاع از خود می‌پردازد و جالب اینکه ادعا می‌کند پرسپولیس نیاز به آرامش دارد و نباید زیاد به گذشته پرداخت. او در حالی تاکید دارد که نپرداختن به کالدرون بی‌انصافی است که خود مکرر به برانکو پرداخته و در برنامه‌های تلویزیونی اشاره چندانی به کالدرون نداشته است.

همانطور که هفته گذشته تاکید کردیم عرب هنوز استعفای مکتوب نداده اما احتمال اینکه او بعد از جذب مهاجم اعلام کناره‌گیری کند زیاد است؛ کما اینکه به شکل جالبی عنوان کرده استعفای من استعفای باز است. طبق اخبار دریافتی عرب از مدت‌ها قبل تصمیم گرفته بوده قبل از شروع لیگ باشگاه را ترک کند آن هم در شرایطی که عملا و علنا مدیرعامل جدید نه حق انتخاب سرمربی را دارد و نه حتی جذب یک بازیکن را و بخشی از منابع درآمدی هم هزینه شده.

در چنین شرایطی اگر تیم نتیجه بگیرد عرب خود را در نتایج سهیم خواهد دید و اگر پرسپولیس روزهای خوبی نداشته باشد عرب که مدیرعامل نبوده از ترکش انتقادات در امان خواهد بود. همچنین برخلاف اینکه عرب گفته فضای مجازی را بوسیده و کنار گذاشته‌، او می‌داند که به رغم تکاپوی برخی عوامل باشگاه در فضای مجازی از مقبولیتی نزد قاطبه هواداران برخوردار نیست و حالا هم چون در آستانه شروع لیگ از مدیریت کنار می‌رود از شعارهای تند هواداران ناراضی و خشمگین در استادیوم‌ها در امان خواهد بود.

عرب در حالی منکر عدم توجه به فضای مجازی شده که تمام تمرکز رسانه‌ای باشگاه به اینستاگرام رسمی و دو میلیون فالوئری و برخی ارتباطات برخی عوامل باشگاه به فضای هواداری در دنیای مجازی معطوف شده تا جایی که حتی نام گزینه خط حمله تیم (براندائو) ابتدا در فضای مجازی منتشر شد. نکته مهم اینکه برخی رسانه‌ها مدعی هستند در پی تمدید قراردادها و جذب چهار بازیکن، مبالغ قراردادهای بازیکنان پرسپولیس افزایش قابل توجهی داشته و پرسپولیس با توجه به این هزینه‌ها و شکایت برانکو و دستیارانش و همچنین بودیمیر با بحران مالی هم مواجه خواهد شد. در واقع عرب بعد از جو ملتهب ناشی از جدایی برانکو ترجیح داد، بعد از نقل و انتقالات و در شرایط روانی بهتر پرسپولیس را ترک  کند و مصاحبه‌های اخیر او نیز در راستای تلطیف جو حاکم علیه خود است. عرب برای کنترل شرایط و به نتیجه رساندن نقل و انتقالات دست به اقداماتی زده که نتیجه آن چیزی نیست جز افزایش قابل توجه مبالغ قراردادها که منجر به بروز بحران مالی شدید در طول فصل خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
واکنش نوراللهی به شایعه بستن بازوبند کاپیتانی پرسپولیس

تگ ها


ایرج عرب ایرج عرب پرسپولیس استعفای ایرج عرب استعفای باز ایرج عرب عرب پرسپولیس پرسپولیس مدیرعامل پرسپولیس اخبار پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال